Znamenie zverokruhu Strelec - Charakteristika a znaky
Astrológia

Znamenie zverokruhu Strelec - Charakteristika a znaky

Posledné ohnivé znamenie zverokruhu, Strelec, po latinsky Sagittarius (23. november až 21. december), sa nepodobá žiadnemu inému znameniu zverokruhu. Ľudia narodení v tomto období sú úplne odlišní, jedineční a nezameniteľní.

V nasledujúcom článku sa dočítate:

  1. Osobnosť človeka v znamení Strelec
  2. Láska a vzťahy znamenia Strelec
  3. Kariéra a peniaze v znamení zverokruhu Strelec
  4. Zdravie a vitalita Strelca
  5. Žena v znamení Strelec - charakteristické vlastnosti
  6. Muž v znamení Strelec - charakteristické vlastnosti
  7. Pozitívne a negatívne vlastnosti Strelca

1. Osobnosť človeka v znamení Strelec

Čo robí Strelca tak jedinečným, je jeho dynamická zmes vášne, zvedavosti, intenzity a prispôsobivosti. Strelec resp. latinsky Sagittarius, ktorého zastupuje lukostrelec (vyobrazený ako kentaur - napoly človek, napoly kôň), sa nebojí použiť svoj luk a šípy na preskúmanie rozsiahleho terénu. Popritom hľadá odpovede na miestach, na ktoré by sa iní neodvážili. Či už splavujú divokú rieku na nejakom neznámom mieste alebo sa vydávajú na púť na posvätné miesto, aby odhalili tajomstvá starovekej civilizácie, honba za poznaním Strelca nepozná hraníc.

Strelec je premenlivé znamenie, čo znamená, že je spojené s prispôsobivosťou a flexibilitou. To dokonale odráža hlboko zakorenenú túžbu Strelcov po zmene. Strelci sú narodení, aby skúmali a je dôležité, aby mali slobodu. Ľudia narodení v tomto znamení sú poháňaní túžbou po potulkách, chcú nahliadnuť do všetkých kútov sveta. Hľadajú vzrušenie a ženú sa za geografickými, intelektuálnymi a duchovnými dobrodružstvami.


Tvar súhvezdia Strelec - ilustrácia. Zdroj: Freepik.com

Strelci neustále hľadajú poznanie, čo z nich robí neuveriteľných rozprávačov, zabávačov a kreatívcov. Nie je to však len zábava a hry - Strelci sú povestní svojou typickou priamočiarosťou a ich „brutálna úprimnosť“ môže často viesť k nedorozumeniam, poruchám komunikácie či zraneným pocitom. Strelec však neberie nič príliš vážne, takže je ťažké zostať nahnevaný na týchto divokých optimistov.

Vládnucou planétou Strelca je Jupiter, planéta hojnosti, takže toto znamenie si prirodzene žiada mať všetko. Slovo „dosť“ v slovníku tohto znamenia neexistuje. Keď Strelca niečo zaujme, ide do toho naplno. Teda, kým mu do oka nepadne niečo iné. Ako premenlivé znamenie, Strelec nezostáva pri jednej fascinácii príliš dlho -  majú toľko vášní a záujmov, že neustále preskakujú od jedného nápadu k druhému.

Hoci sú vrúcni a milujúci, Strelci dôsledne pochodujú podľa vlastného rytmu bubnov a nie sú ochotní robiť kompromisy, pokiaľ ide o veci, ktoré si pôvodne nevysnívali či neplánovali. Nikdy nemajú plán A, B ani C, takže názor od ostatných ľudí nepotrebujú. Urobia to, čo urobiť chcú a je im jedno, či sa to okoliu páči alebo nie. Môžete sa na nich skutočne spoľahnúť len vtedy, keď sa vaše plány či priority zhodujú.

2. Láska a vzťahy znamenia Strelec

Strelci sú veľmi romanticky založení a radi hľadajú svoju druhú polovičku. Títo dobrodružní milenci neznášajú akékoľvek hranice, takže neustály pohyb je nevyhnutný v každom ich vzťahu. Ak sa vám pošťastí spojiť sa s jedným z týchto dobrodruhov, určite sa pripútajte, pretože to bude parádna jazda!

Ohnivé znamenia – Baran a Lev – priťahujú Strelcov humor, vtip a ohnivá vášeň, takže Strelec často podnieti spojenie s týmito dynamickými znameniami. Vzdušné znamenia — Blíženci, Váhy a Vodnár — tiež rozdúchavajú plameň Strelca. Vzdušné znamenia sú intelektuálne, spoločenské a zvedavé, takže dobrodružnú povahu Strelca považujú za mimoriadne príťažlivú.

Fyzicky odvážni a statoční Strelci sú prirodzení odvážlivci a užívajú si vzrušenie a výzvy pri presadzovaní si svojich plánov. V takomto vzťahu je možné a dovolené úplne všetko. Prvoradé je, aby nebola nuda a nezavládol stereotyp. Vďaka tomu bude s nimi v živote veľmi živo a každý jeden deň bude zážitok. Medzi ich najatraktívnejšie vlastnosti patrí jednoznačne schopnosť flirtovať, dobre stavané telo a najmä ich srdečná, priateľská a spoločenská povaha. Vždy sú obklopení priateľmi či obdivovateľmi.


Žena Strelec - ilustrácia. Zdroj: Freepik.com

Zaujať však môžu aj tým, že milujú zvieratá, no najmä kone a psy. Môžete mať pocit, že váš priateľ-Strelec rozumie zvieracej reči a sčasti môžete mať pravdu. Cítia príbuznosť so zvieracím svetom, rešpektujú a obdivujú spôsob, akým sa zvieratá spoliehajú na svoje inštinkty a žijú prítomným okamihom.

Okolie Strelcov obdivuje aj kvôli ich vášni pre cestovanie - široký otvorený priestor, ďalekosiahle moria, neznámy horizont. Tieto veci spôsobujú, že Strelec sa usmieva, pretože miluje ísť preč a túlať sa popri objavovaní nových miest, kultúr a ľudí. Nové krajiny ich stimulujú.

Ďalšou prednosťou, ktorú využívajú pri flirtovaní, je písanie. Radi sa vyjadrujú, pretože sú vnímaví a spoločenskí. Mnohým Strelcom sa slová ľahko hľadajú a radi zabávajú ľudí.

3. Kariéra a peniaze v znamení zverokruhu Strelec

Strelec je pravdovravný a predvídavý a na svet nazerá s otvorenou mysľou. Neradi pracujú pod tlakom a sloboda je pre nich dôležitým faktom, aby podávali excelentné výkony. Povolanie, ktoré je pre nich vhodné, by malo byť fyzicky a intelektuálne náročnejšie, inak po čase odídu na iné miesto.

Milujú cestovanie a trávenie času vonku - v tomto prípade môžu pracovať v cestovnej agentúre, v profesii turistického či terénneho marketingu. Darí sa im však aj v oblasti právneho obchodného poradcu či právnika.

Strelci sú ľudia s nesmiernymi schopnosťami a skúsenosťami premeniť veci vo svoj prospech. Sú schopní robiť veci za svojich podriadených a milujú zanechávať stopy po svojej dobre vykonanej práci. Vedia, ako veci realizovať a ich neústupná sila a vedomosti, ktoré nadobudnú, im vždy pomáhajú zostať o krok pred ostatnými. Sú z nich vynikajúci učitelia, rečníci, inžinieri či zamestnanci bánk. Ako šéfovia sú známi ako etickí, sebavedomí, optimistickí ľudia, ktorí nikdy nesklamú ostatných.čestní a majú príjemnú osobnosť. Diplomaticky zvládajú svoj tím bez akéhokoľvek chaosu. Základom úspechu je ich pozitívna povaha a ústretovosť k cieľu.

Tip na skvelý darček alebo dekoráciu pre vás. Dekorácie v znamení Strelec sa skvele hodia do interiéru, ale taktiež ako originálny darček venovaný osobe narodenej v tomto znamení. Takáto dekorácia sa skvele hodí nad posteľ, na stenu alebo do poličky.

Drevené dekorácie v znamení Strelec z dielne DUBLEZ:

Znamenie zverokruhu nad posteľ - Strelec
2
+ 9
Darčeky pre strelca
(0)
od 15,20 €
Drevený obraz - Znamenie zverokruhu Strelec Drevený obraz - Znamenie zverokruhu Strelec
1
+ 9
Darčeky pre strelca
(0)
od 10,10 €
Dekorácia do spálne - Znamenie Strelec Dekorácia do spálne - Znamenie Strelec
1
+ 9
Darčeky pre strelca
(0)
od 10,10 €

4. Zdravie a vitalita Strelca

Ľudia Strelca sú najsilnejšie bytosti na tejto planéte. Radi sa zapájajú do fyzických aktivít, napríklad do športu. Sú veľmi oddaní športovci a radi sú súčasťou davu. Baví ich byť medzi ľuďmi, sú tiež mimoriadne energickí a vždy otvorení novým ľuďom a skúsenostiam.

Strelec je jedným z najviac vyťažených znamení zverokruhu. A niet divu. Sú neuveriteľne úspešní, to im však nebráni v starostlivosti o svoje zdravie. Aj keď sa znamenie Strelca nesnaží zostať zdravé, často sa udržiava v kondícii bez toho, aby sa o to usilovali. Môže to byť preto, že tieto skupiny ľudí sa neustále pohybujú a sú vždy na nohách.


Strelec v zvieratníku - ilustrácia. Zdroj: Freepik.com

Ľudia narodení v znamení Strelca zvyčajne žijú veľmi dlhý a zdravý život. Ak však majú nezodpovedný prístup k životu, môžu trpieť skutočnými zdravotnými problémami.

Najväčšia planéta slnečnej sústavy, Jupiter, vládne znameniu Strelca. Strelec sa preto často spája s pečeňou, ktorá je najväčším orgánom v našom tele. Keďže pečeň je chúlostivý orgán, mali by byť mimoriadne opatrní pri akýchkoľvek ochoreniach súvisiacich s pečeňou.

Zdravotná astrológia tvrdí, že Strelci by sa mali vyhýbať prílišnej konzumácii alkoholu a tiež akýmkoľvek iným toxickým látkam, aby sa predĺžila životnosť ich pečene. Takže na kontrolu ich nadmernej energie je potrebné ovládať meditáciu a hlboké dýchanie. To im pomôže zostať v pokoji a bez stresu. Starostlivosť o ich imunitný systém musí byť pre nich prioritou.

5. Žena v znamení Strelec - charakteristické vlastnosti

Energická a nadšená zo života, taká je žena narodená v znamení Strelca. Je veľmi jednoduché podľahnúť jej čaru, nakoľko jej úsmev je magnetický. Vďaka jej rozkošnej úprimnosti a sebadôvere si každého ľahko získa.

Žena Strelec je veľmi energická, dobrodružná a divoká. Je veľmi odvážna a chce všetko preskúmať. Je nadšená a zvedavá na život a svet. Chce preskúmať nové územie, spoznať nových ľudí, načerpať nové nápady a inšpirácie. Je to slobodná žena, ktorú nikto neskrotí. Nemá čas byť “brzdená” zastaranými stereotypmi o žene na materskej dovolenke či o “žienke domácej”. Nie je to jej štýl.

Strelec je zvyčajne považovaný za „zábavného priateľa“ skupiny, ktorý premieňa najvšednejší večer na niečo nezabudnuteľné a vzrušujúce. Žena Strelec sa bude zo všetkých síl snažiť udržať dobrú náladu. Ak vám sľúbi, že si na vás určite nájde čas popri svojom uponáhľanom živote, myslí to vážne. Pri tejto žene musíte mať veľa trpezlivosti, no je celkom možné, že jedného dňa sa po dlhej dobrodružnej ceste, rada vráti späť aj sama.

Žena v znamení Strelec so symbolom Strelca na čele - ilustrácia. Zdroj: coloradostella.com

6. Muž v znamení Strelec - charakteristické vlastnosti

Muž Strelec je veľmi zábavný, spoločenský a dobrodružný. Je veľmi odvážny, chce skúmať a skúšať všetko na svete. Má nadšenie pre život a bude sa zo všetkých síl snažiť udržať dobrú náladu.

Pokiaľ ide o jeho kariéru, toto slnečné znamenie potrebuje niečo, čo mu poskytne flexibilitu a slobodu. Keď má pocit, že mu niekto hovorí, čo má robiť, vzbúri sa. Nemá rád nikoho, kto je v pozícii autority nielen preto, že si užíva slobodu, ale aj preto, že vždy verí, že má pravdu. Muži Strelci sú veľmi sebavedomí, čo by sa niekedy dalo vykresliť ako namyslenosť. Muž Strelec si je taký istý sám sebou a tým, v čo verí, že sa postará o to, aby si to mysleli aj ostatní.

Je veľmi strohý a v hádke používa zraňujúce veci, len aby vyhral. Nie je však pomstychtivý, radšej si sám počká na to, ako sa situácia vyrieši sama. Nerád sa dostáva do konfliktu so svojimi priateľmi či známymi. Radšej bude mlčať, len aby si nenarobil nepriateľov vo “svojich kruhoch”.

Dielňa DUBLEZ prináša originálne drevené dekorácie a drevené podložky v znamení Strelec, ktoré sa skvele hodia do interiéru:

7. Pozitívne a negatívne vlastnosti Strelca

Strelci majú veľký zmysel pre humor a radi sú stredobodom na spoločenských stretnutiach, kde rozosmievajú priateľov i neznámych. Či už je to dobre načasovaný vtip alebo nacvičená rutina, vždy, keď sa objaví ich vnútorný komik, je dobrá zábava.

Strelec má vždy pohár, ktorý je napoly plný a nie napoly prázdny. Aj v tých najtemnejších dňoch je tu svetlo a nenechajú negativitu sveta, aby zničila ich dobrodružného ducha. Veriť, že to najlepšie je vždy na ceste, je jednou z ich najlepších vlastností. Využívajú svoj optimizmus a vášeň na snahu o dokonalosť a vždy snívajú vo veľkom. Ich idealistická povaha vedie ostatných k tomu, aby boli lepší bez toho, aby ich nereálne očakávania zaťažovali.

Strelci sú narodení, aby žili vášnivo a nadšene - a táto energia rozžiari miestnosť. Vedia sa nahnevať a nadchnúť pre plány.

Toto znamenie je veľmi orientované na rodinu. Najmä pre ženu Strelca je srdcom rodina. Nič na svete pre nich neznamená viac. Hoci milujú dobrodružstvá, svojich milovaných si vždy držia nablízku a čerpajú silu z ich múdrosti a starostlivosti.


Zdroj: Umelec - Shauni Raven

Strelci majú však aj temnú stránku. Sú veľmi netrpezliví - chcú všetko hneď. Ich netrpezlivosť môže prekážať mnohým veciam. Toto znamenie sa musí naučiť čakať. Môže to byť ťažké, no niekedy je cesta lepšia ako cieľ.

Aj keď to nie je úmyselné, niekedy je ich úprimnosť zarážajúca. Musia sa pokúsiť potlačiť túto tendenciu tým, že sa postavia do kože toho druhého, pričom si budú pamätať, že ich intenzitu iní nie vždy vnímajú ako láskavosť. Strelec má tiež tendenciu hovoriť áno príliš často a niekedy sľubuje viac, ako dokáže splniť.

Potreba neustálej zmeny spôsobuje, že Strelec je prelietavý a nevyspytateľný, takže v kategórii záväzkov zostáva trochu nedosiahnuteľný.

Strelec je veľmi špecifické znamenie zverokruhu, ktoré by sme mali mať vo svojom kruhu, aby sme nestratili zmysel pre dobrodružstvo či spontánnosť. Poznáte niekoho takého?


Zdroj: Freepik.com