Znamenie zverokruhu Baran - Charakteristika a znaky
Astrológia

Znamenie zverokruhu Baran - Charakteristika a znaky

Baran, po latinsky Aries (21. marec až 20. apríl) miluje byť číslom jeden, takže nie je žiadnym prekvapením, že nebojácni barani sú prvým znamením zverokruhu. Pozrime sa na to, aké osobnostné črty reprezentujú ľudí narodených v znamení Barana, ako sa im darí v láske či kariére.

V nasledujúcom článku sa dočítate:

  1. Osobnosť človeka v znamení Barana
  2. Láska a vzťahy znamenia Baran
  3. Kariéra a peniaze v znamení zverokruhu Baran
  4. Zdravie a vitalita Barana
  5. Žena v znamení Baran - charakteristické vlastnosti
  6. Muž v znamení Baran - charakteristické vlastnosti
  7. Pozitívne a negatívne vlastnosti Barana

1. Osobnosť v znamení barana

Odvážny a ambiciózny. Taký je človek v znamení Barana / Aries, ktorý sa s veľkým zápalom vrhá aj do tých najnáročnejších situácií. Čiastočne za to môže jeho planetárny vládca Mars, ktorý je planétou túžby, akcie a vojny.

Je vášnivý, motivovaný a sebavedomý vodca, ktorý sa venuje plneniu svojich snov svojou veselou povahou a neúnavným odhodlaním. Vo svojej podstate je však nekomplikovaný a priamy a vo svojom prístupe ho často frustrujú vyčerpávajúce detaily. Baran má rád, ak veci prebiehajú rýchlo a bez zbytočných slov. Ich temperament sa odráža aj v ich sexuálnych sklonoch.

Ak chcete začať čokoľvek riešiť s týmto znamením, musíte si pripraviť množstvo odvahy, rizika, sebadôvery a energie. Baran pri prvotnom jednaní najskôr “vystrkuje” rohy a až neskôr rieši následky svojho správania. Jeho ohnivá energia môže byť veľmi inšpirujúca, energická, zúrivá a možno trochu zastrašujúca.

Odvaha, energia a rozhodnosť je jeho typickou črtou a vždy sa usiluje o prvenstvo. Baran je so sebou spokojný len vtedy, ak presadí svoj vlastný názor. Túži po pozornosti a za každú cenu musí svojmu okoliu ukázať, čo sa v ňom skrýva. Trpí však syndrómom menejcennosti, nakoľko je so sebou pomerne často nespokojný.


Zdroj: https://stylecaster.com/

Je to veľmi bystré a ctižiadostivé znamenie, ktoré je niekedy veľmi egocentrické, tvrdohlavé a pomerne urážlivé. V podstate si robí, čo chce a kedy chce. Má veľmi dobre vyvinuté vyjadrovacie schopnosti a občas prezradí viac, ako by mal. Ľudia v znamení Barana sa vedia veľmi rýchlo rozhodnúť v akejkoľvek situácii a majú tendenciu využívať skôr svoju energiu ako rozum. Unáhlené činy, nedôslednosť svojho správania a s tým spojené vyhoretie často môže zapríčiniť neúspech v práci, ale aj v medziľudských vzťahoch. Prehra je pre Barana však najväčším zlyhaním a automaticky hľadá vinníkov.

Problém je, že Baran má v sebe dve sily, ktoré sa vzájomne vylučujú. Jedna jeho časť by rada žila v harmónii, no jeho nepokojné ja je nedočkavé a priveľmi akčné. Preto potrebuje istý čas, aby sa dostal do životnej rovnováhy.

2. Láska a vzťahy znamenia Baran

Baran si pomerne ľahko získava nových priateľov, je extrovertný, priateľský a otvorený novým možnostiam. Je veselý, no tiež rád dramatizuje a zbožňuje výstrednosti. Ochotne poradí a zariadi všetko, čo je potrebné. Barani potrebujú cítiť teplo v spálni s akýmkoľvek krátkodobým či dlhodobým partnerom a vášnivý sex je pre neho formou kreatívneho prejavu.

Planéta vládcu Barana Mars je o teple, dráme a intenzite. To znamená, že energia Barana túži po vzrušení viac, ako po romantike. Keďže sú nezávislí, zvyčajne potrebujú partnera, ktorý im umožní byť takým, akým naozaj je. Odvážnym a ohnivým.

Sú skvelými priateľmi a ak hľadáte vzrušenie či dobrodružstvo, nemohli ste si vybrať lepšie. Sú lojálni a vážia si svoje priateľstvá. Očakávajú však, že sa im táto lojalita vráti. Energia Barana tiež agresívne chráni svojich blízkych a zaryto obhajuje všetkých, na ktorých im záleží. Jednoducho, Barana vo svojom “tíme” naozaj chcete. Či už ako priateľa, alebo partnera. Všetka táto energia Marsu môže niekedy viesť k postoju, ktorým sa kompromis stáva oblasťou rastu v mnohých vzťahoch Barana. Odmenou pre Barana je však pochvala a uznanie od okolia, predovšetkým od kamarátov.


Zdroj: https://pinterest.com/

V intímnych vzťahoch nepatria k najvernejším znameniam. Napriek tomu, že sa dokážu bezhlavo a rýchlo zaľúbiť, po istom čase svoj záujem presmerujú na niekoho iného. Ide o to, že nedokážu príliš dlho udržať svoju pozornosť a potrebujú stále nové podnety a zdroje svojej inšpirácie. Ich ohnivá povaha potrebuje rýchle zmeny, spoznávanie nových ľudí, absolvovanie dobrodružných zážitkov. Preto ich vzťahy fungujú iba krátko. Aj napriek všetkým spomínaným znakom sú z nich skvelí otcovia, ktorí nadovšetko milujú svoju rodinu a deti.

3. Kariéra a peniaze v znamení zverokruhu Baran

Rovnako ako v láske, nezávislosť je pre Barana kľúčovým slovom v otázkach kariéry a peňazí. Ľudia v znamení Barana neradi prijímajú rozkazy a radšej si idú svojou vlastnou cestou. Baran môže byť tiež vynikajúcimi vodcom, ktorý vedie svoj tím ľudí. Miluje riskovanie, novátorstvo a nebojácnosť.

Ideálna kariéra pre toto znamenie je v podstate čokoľvek, čo im umožní použiť ich ohnivú náturu na boj za vec, ktorej veria. Baran je vhodný pre prácu na voľnej nohe či živnosť, pretože svojpomocný život zodpovedá autonómnemu temperamentu tohto znamenia. Najväčšou výzvou pre Barana je zostať odhodlaný. Toto ohnivé znamenie miluje začať nové projekty, no nie je jasné, či ich aj dokončí.

Tip na skvelý darček alebo dekoráciu pre vás. Dekorácie v znamení barana sa skvele hodia do interiéru, ale taktiež ako originálny darček venovaný osobe narodenej v tomto znamení. Takáto dekorácia sa skvele hodí nad posteľ, na stenu alebo do poličky.

Drevené dekorácie v znamení baran z dielne DUBLEZ:

Drevený obraz - Znamenie Baran Drevený obraz - Znamenie Baran
3
+ 9
Obrazy na stenu - zvieratá
(0)
od 10,10 €
Drevená dekorácia - Znamenie zverokruhu Baran Drevená dekorácia - Znamenie zverokruhu Baran
1
+ 9
Darček pre barana
(0)
od 10,10 €
Drevený polygonálny obraz - Znamenie Baran Drevený polygonálny obraz - Znamenie Baran
2
+ 9
Darček pre barana
(0)
od 15,20 €

4. Zdravie a vitalita Barana

Ľudia, ktorí sú narodení v znamení Barana, majú zvyčajne silnú imunitu a iba občas bývajú chorí. Zvyčajne ich postihne bolesť hlavy, prípadne vyšší krvný tlak. Hovorí sa o nich, že rýchlejšie dostanú úpal. Nadmerný stres či emočné vypätie u nich môže vyvolať nespavosť, oslabený môže byť aj ich imunitný systém, ktorý sa náhle prejaví horúčkami. Medzi úrazy, ktoré najčastejšie postihujú toto znamenie, patria napríklad popáleniny či zlomeniny. Spojitosť môžeme hľadať napríklad v jeho tvrdohlavej a súťaživej povahe.

Majú silnú energiu, nákazlivé nadšenie, silu a výdrž. Zdravotné problémy môžu byť spôsobené najmä nadmerným pracovným stresom, prepínaním sa pri dosahovaní cieľov, netrpezlivosťou a frustráciou. Reakciou na nesplnenie predstáv Barana môže byť zhoršenie jeho zdravotného stavu. Hladina energie a nálada môžu občas kolísať a aj keď si je Baran vedomý svojej kondície, musí sa starať predovšetkým o svoju stravu. Vyhnúť by sa mal káve, cukru a alkoholickým nápojom, pretože tieto látky majú tendenciu zhoršovať jeho ochorenia.

Ľudia v znamení Barana môžu trpieť na chronické choroby a sú náchylnejší na horúčku, zápaly žalúdka a obličiek, mŕtvice či spomínaný vysoký krvný tlak. Môžu sa u nich prejaviť migrénové bolesti hlavy, žalúdočné ochorenia a infekcie obličiek.

Zvýšenú pozornosť by mali venovať hlave, žalúdku a obličkám. Baran by si mal dávať pozor na svoj jedálniček, pretože existuje veľká šanca, že ho postihnú poruchy trávenia a žalúdočné poruchy. Toto znamenie tiež postihujú aj kožné vyrážky či bolesť v kolenných kĺboch.

5. Žena v znamení Baran - charakteristické vlastnosti

Prirodzená vodkyňa, odvážna, kreatívna, nezávislá a inteligentná. Žena v znamení Barana je vysokoenergetický človek, ktorý odmieta akceptovať niečo menej, ako to najlepšie. Medzi popredné vlastnosti patria nadšenie a sebadôvera, ale ego a sebectvo sú tiež jej súčasťou.

Pokiaľ ide o lásku a vzťah, nechce, aby niekto zasahoval do jej dôstojnosti. Neverí v robenie kompromisov a neznesie byť medzi ľuďmi, ktorí sú negatívni. Nemá rada lichôtky a cení si úprimnosť a čestnosť. Najlepšie na tomto znamení je to, že sa nebojí prejaviť svoje pocity.


Zdroj: https://astromix.net/

Vo svojej podstate majú mužský nádych osobnosti a sú rovnako odvážne, ako muži. Črty ženy-Barana spočívajú v jej nadšení a sebavedomom pohľade. Starajú sa o druhých ľudí, no len v prípade, že je zaistený vlastný blahobyt.

Ak chcete zaujať takúto ženu, musíte byť silný, vytrvalý a dávať si veľký pozor na to, čo poviete, či urobíte. Láska je pre toto znamenie veľmi dôležitá a hľadajú predovšetkým človeka, ktorý je úprimný a rozvážny.

Dielňa DUBLEZ prináša originálne drevené podložky v znamení baran, ktoré sa skvele hodia na akýkoľvek stôl:

Podložky - znamenia zverokruhu
(0)
3,40 €
Podložky - znamenia zverokruhu
(0)
3,40 €

6. Muž v znamení Baran - charakteristické vlastnosti

Muži Barani sú spontánni a môžu bez varovania odviesť svojich partnerov na romantickú dovolenku. Aj keď sa niekedy môžu zdať sebeckými, v hĺbke duše sú veľkí romantici. Chcú skúšať niečo nové, či už je to jedlo v novej reštaurácii alebo návšteva nového mesta. Vo vzťahoch je Baran posadnutý a akonáhle sa na niečo alebo niekoho zamerajú, nemôžu prestať myslieť na to, aby dosiahli svoje. Je vášnivý, takže svoje city nevedia ovládať. Sú úprimní, takže nebudete musieť hádať, čo chcú, pretože vám to dajú dokonale najavo. Zamilovaný muž Baran sa bude rozhodovať srdcom, nie hlavou.

Je skvelou zmesou odvážneho bojovníka a malého dieťaťa. Sú veľmi spontánni a priamočiari. Oplývajú vtipom, sarkazmom a sú obľúbení v kolektíve. Žijú svoj život podľa seba a robia to, čo ich srdce a myseľ práve chce. Muž - Baran je panovačný, no vie okoreniť nudný a stereotypný život.


Zdroj: https://www.behance.net/

7. Pozitívne a negatívne vlastnosti Barana

Barani sú odvážni ľudia, ktorí sú tiež veľmi silní. Prechádzajú životom rýchlosťou svetla a nevadí im prijať akúkoľvek výzvu. Držanie sa minulosti je pre nich niečo, čo robia len slabí. Dá sa povedať, že ich pozitivita, nadšenie, sila a darovanie prírody sú ich najlepšie vlastnosti. Môžu ľahko organizovať veci a ľudí, sú predurčení k tomu, aby viedli a starali sa o veci. S chuťou sa zapájajú do akejkoľvek činnosti a sú veľmi optimistickí. Pokiaľ ide o to, čo majú na mysli, je pre nich ľahké presvedčiť ostatných, aby sa pridali k ich mysleniu. Pre mnohých sú inšpiráciou, no sú odhodlaní uspieť aj sami. Ich energia nemôže byť žiadnym spôsobom znížená, pretože sa zdá, že sa nikdy neunavia.

Medzi negatívne vlastnosti jednoznačne patrí tvrdohlavosť. Nevedia prehrávať a trvajú na tom, aby dostali veci, ktoré pravdepodobne v živote ani nepotrebujú. Je pre nich ťažké prestať s tým, čo robia, ak sú veľmi sústredení. Nie sú ochotní akceptovať to, čo hovoria ostatní. Ak niekto prekročí ich hranice, pôsobia agresívne a neváhajú prejaviť svoj temperament.

Čím dlhšie udržia pokoj v ťažkých chvíľach, tým budú silnejší. Neradi sledujú iných ľudí, a keď to situácia vyžaduje, potrebujú vidieť okamžité výsledky. V opačnom prípade sa nudia a radšej prejdú na iné veci. Ak by niekto spochybnil spôsob, akým vedú, rozhodol by sa úplne vzdať toho, čomu sa venoval. Vedia ako začať, ale nie vždy, ako skončiť.

Typické vlastnosti Barana sú energickosť, impulzívnosť, zvedavosť a priamosť. Ak to znie ako opis malého dieťaťa, je to preto, že Baran je považovaný za prvorodené „dieťa“ zverokruhu. Tak čo Barani, našli ste sa?