Znamenie zverokruhu Lev - Charakteristika a znaky
Astrológia

Znamenie zverokruhu Lev - Charakteristika a znaky

Lev, (po latinsky Leo) piate znamenie zverokruhu, ktorému patrí obdobie 23. júl až 22. august, je známe najmä svojou dravosťou, temperamentom, no aj nekompromisnosťou.

V nasledujúcom článku sa dočítate:

1. Osobnosť človeka v znamení Lev

Lev, po latinsky Leo, je pod nadvládou Slnka, čo dokonale vyjadruje jeho vrodenú vieru, že je stredobodom celého vesmíru. Možno to znie povýšenecky, no väčšinou dosiahnu všetko, čo si zaumienia. Toto znamenie zverokruhu je však aj veľmi očarujúce, prívetivé, vtipné a ochranárske. Vo všeobecnosti je Lev skvelá spoločnosť a výborný zabávač.

Levy milujú napredovať, vystupovať, rozprávať, byť obdivovaní a prijímať chválu a rešpekt od druhých. Sú to sebavedomí a bystrí ľudia, no ich temnými stránkami sú žiarlivosť, manipulárstvo a majetníckosť. Tieto nepekné vlastnosti im neraz skomplikujú život a v očiach ostatných ľudí môžu klesnúť z vrcholu až na dno.

Zdroj: Pinterest.com

V Levoch je zakorenený cit pre drámu a okázalosť. Na každú životnú situáciu sa pozerajú ako na scénu z filmu, v ktorej sú zabávačmi a hlavnými hrdinami. Lev však nerobí veci len tak. Miluje potlesk a obdiv okolia a pre tento pocit spraví maximum. Za každých okolností chcú “zažiariť” a plody svojej práce nechcú prenechať len tak hocikomu.

Levy vkladajú ambície do všetkého, čo robia. Sú odvážni, sebavedomí a veria svojim inštinktom. Všetko robia prirodzene a bez väčšej námahy. Znamenie Lev má neutíchajúcu chuť rásť, zdokonaľovať sa a ťahá so sebou aj svoje okolie. Ak ich niečo zraní, nedajú to na sebe vedieť. Svoj smútok a hnev však využijú ako mohutnú stenu na ochranu svojich zraniteľných miest. Chcú, aby ich okolie vnímalo ako nezlomných, pretože sa boja priznať si svoju zraniteľnosť. Málokedy sa stane, že Lev požiada o pomocnú ruku, pretože sa nechce cítiť menejcenný či nepotrebný.

Lev je mocný, odvážny a dychtivý po nových výzvach. Ak si stanoví cieľ, húževnato sa ho drží. Súcit, veľké srdce, svedomie a prirodzené vodcovstvo sú hlavné znaky tohto znamenia.

2. Láska a vzťahy znamenia Lev

Vášnivý, intenzívny a ohnivý. Taký je človek v znamení Leva. Láska, zaľúbenie, premýšľanie o láske - toto všetko Lev zbožňuje. Ak je aj zaneprázdnený prácou, vždy si vyhradí dostatok času na partnera a jeho potreby.

Leva buď milujete, alebo ho nenávidíte. Iná možnosť neexistuje. Navonok sa môže zdať, že neustále potrebuje počuť chválu, no Lev sa tak nevidí. V skutočnosti má pocit, že je jeho zodpovednosťou spájať ľudí zábavným, živým a pozitívnym spôsobom. Chce pomôcť ostatným, aby sa cítili uvoľnenejší, sebavedomejší, kreatívnejší a rád ide všetkým príkladom.

Čo sa týka zamilovania sa, pre Levov je to tá najjednoduchšia a najrýchlejšia vec na svete. Nájsť však osobu, ktorá sa im vyrovná, splní ich prísne nároky a pozerá na život podobne ako oni, je už ťažšie.

Lev miluje randenie a flirtovanie, no ak je vo vážnom vzťahu, je odhodlaný sa týchto vecí vzdať. Pokiaľ sa s ním ocitnete vo vzťahu, je to vždy veľké dobrodružstvo. Ak ho však neočaríte na prvom rande podľa jeho predstáv, dokáže vám to dať riadne najavo. Hovorí sa o nich, že sa veľmi radi vracajú k svojim ex-partnerom, pretože tajne dúfajú, že sa na staré hriechy zabudlo.


Súhvezdie Leva na oblohe - zostava hviezd. Zdroj: pinterest.com

Pre Leva je samota emocionálnym stavom, kedy sa cítia ako v zajatí. Majú v sebe prázdnotu, ktorú sa pokúšajú zaplniť láskou, pozornosťou a obdivom. Chcú, aby ich okolie milovalo takých, akými naozaj sú. Chcú prežiť skutočné spojenie s milovanou osobu, no trvá dlhší čas, kým sa naučia pracovať so svojimi citmi. Neustále hľadajú zmysel a krásy života.

Levy si dokážu získať za krátky čas veľa priateľov, no nevedia si ich udržať dlhodobejšie. Problémom môže byť to, že vytvárajú povrchné spojenia, ktoré sú založené len na “využití” druhej osoby, za účelom dosiahnutia zisku, prestíže alebo kontaktov. Pred ľuďmi majú problém ukázať svoju zraniteľnosť. Aj keď sú skvelí v komunikácii so svetom, v skutočnosti nie sú až takí skvelí v komunikácii svojich myšlienok a pocitov.

Lev je hrdý na to,  že je spoľahlivý a súcitný partner a pokiaľ ide o srdcové záležitosti, využívajú všetky typy romantických prejavov. Miluje bohaté večere, exkluzívne večierky a permanentky a nič ho nepoteší viac, ako príležitosť predviesť svoj vkus a šarm. Nebuďte preto prekvapení, ak vás hneď na začiatku predstaví svojim priateľom.

3. Kariéra a peniaze v znamení zverokruhu Lev

Levy sú prirodzení vodcovia a musia svoje zručnosti využívať na pracovisku, aby boli šťastní a naplnení. Ak milujú svoju prácu a venujú sa jej, neexistuje nič, čo by ich prinútilo spomaliť. Nie je nezvyčajné, že pracujú 24 hodín denne, prípadne sa stanú workoholikmi na plný úväzok.

Vášeň je najväčšou hnacou silou Leva. Ohnivú intenzitu vnáša do všetkého, čo robí, vrátane práce. Miluje luxus a má ambície zarábať veľa peňazí. Výplata však nie je najdôležitejší faktor, ktorý by ho donútil v práci ostať. Je to najmä zaujímavá práca, neustále zvyšovanie nárokov a zaslúžená pochvala od nadriadeného.


Zdroj: Freepik.com

Lev má dobré vizionárske a vodcovské schopnosti a hoci je perfekcionista, málokedy mu vyhovuje práca v tíme. Nemá rád, ak s ním ostatní kolegovia neudržia krok. Miluje však to, ak je pre niekoho motiváciou či inšpiráciou. Od ostatných na oplátku očakáva, že s rovnakým zápalom a vášňou budú riešiť pracovné povinnosti.

Môže sa zdať, že Lev viackrát zmení prácu, no je to preto, že potrebuje nájsť svoje uplatnenie a najmä, musí si byť istý, že nadriadený dokáže oceniť jeho kvality. Sú si vedomí, že sú “kráľmi” a zaslúžia si len to najlepšie.

Lev je predurčený byť vodcom, no ak sa nedostane do riadiacej pozície a ostanú mu iba  “maniere”, môže si v práci narobiť problémy a v očiach ostatných môže vyznieť smiešne.

Tip na skvelý darček alebo dekoráciu pre vás. Dekorácie v znamení Lev sa skvele hodia do interiéru, ale taktiež ako originálny darček venovaný osobe narodenej v tomto znamení. Takáto dekorácia sa skvele hodí nad posteľ, na stenu alebo do poličky.

Drevené dekorácie v znamení Lev z dielne DUBLEZ:

Drevený obraz na stenu - Lev Drevený obraz na stenu - Lev
10
+ 9
Obrazy na stenu - zvieratá
(3)
od 24,90 €
Polygonálny obraz leva na stenu Polygonálny obraz leva na stenu
3
+ 9
Obrazy na stenu - zvieratá
(3)
od 22,60 €
Doprava zadarmo
Moderný drevený obraz na stenu - Lev Moderný drevený obraz na stenu - Lev
1
Obrazy na stenu - zvieratá
(2)
83,90 €
3D drevený gravírovaný obraz na stenu - Lev 3D drevený gravírovaný obraz na stenu - Lev
2
Obrazy na stenu - zvieratá
(0)
od 23,20 €

4. Zdravie a vitalita Leva

Pre toto znamenie sú charakteristické problémy s hornou časťou chrbta, predlaktím, zápästím, svalmi či srdcom. Ľudia, ktorí sú narodení v znamení Leva, sú veľmi vytrvalí a odhodlaní a zvyčajne sa udržiavajú v dobrom zdravotnom stave. Ak aj ochorejú, rýchlo sa zotavia.

Pri okázalom spoločenskom živote si však musia dávať väčší pozor na výber jedál a mali by mať pravidelný pohyb na čerstvom vzduchu. Vďaka silnej energii Slnka sú však známi svojou dlhovekosťou, nakoľko táto hviezda predstavuje rast, vitalitu, silu a celkové zdravie.

Levy sú väčšinou náchylní na veľmi vysoké horúčky a náhodné zranenia, ktoré si privodia svojou temperamentnosťou. Sú náchylní aj na neočakávané, agresívne choroby, ako aj na dlhodobé choroby, ktoré sa im opakovane vracajú. Bolesti chrbta, ako aj choroby a infekcie súvisiace s pľúcami, sú charakteristickým ochorením, ktoré Levov postihne aspoň raz za život.

Lev môže trpieť aj na ochorenia, ktoré spôsobujú problémy s kolenami, reprodukčnými orgánmi či bolesťami hrdla. Potrápiť ich môžu aj problémy s krvným tlakom či kardiovaskulárne ťažkosti. Vyskytli sa aj prípady, kedy Levov postihol horší priebeh chrípky, žltačky či šedého zákalu.

5. Žena v znamení Lev - charakteristické vlastnosti

Ženy s týmto znamením vyžarujú lojalitu, smelosť, kreativitu a odvahu. Žena Lev je sebavedomá, asertívna, občas panovačná, no vždy je tu pre svojich blízkych. Ich životy sú plné dobrodružstiev a výziev.

V krvi ženy Leva koluje láskavosť - vždy je prvá, ktorá sa zastane svojej rodiny a priateľov. Ako prvá podá pomocnú ruku všetkým, ktorí to potrebujú. Robí všetko pre to, aby zabezpečila, že ľudia, ktorých miluje, sú šťastní. Žena Lev má súcitné srdce a často je “ospevovaná” pre jej mimoriadne láskavé a veľkorysé gestá.


Zdroj: Freepik.com

Žena Lev je tým najlepším človekom, na ktorého sa môžete obrátiť, aby ste získali úprimný a nezaujatý názor. Povie svoj názor bez ohľadu na to, aké následky to môže mať. Je kráľovnou férovosti a vie, ako sa ku každému správať - rovnako, spravodlivo a láskavo.

Bude vás milovať a podporovať v každej životnej situácii, keď sa rozhodne ostať po vašom boku. Jej správanie k pravým priateľom je výnimočné, nikdy ich neklame, nič pred nimi neskrýva.

Ak je v žene Leva skrytá jedna vlastnosť, je to jej nesmierna lojalita. Ak vám bude dôverovať, bude vám maximálne oddaná. Ak však nedostane to isté od muža, postará sa o to, aby za to poriadne zaplatil. Extrémna lojalita z nej robí dôveryhodnú spoločníčku a najlepšieho strážcu akéhokoľvek tajomstva.

Dielňa DUBLEZ prináša originálne drevené dekorácie a drevené podložky v znamení Lev, ktoré sa skvele hodia do interiéru:

Drevený symbol - Znamenie zverokruhu Lev Drevený symbol - Znamenie zverokruhu Lev
2
+ 9
Darčeky pre leva
(0)
od 10,10 €
Obraz nad posteľ - Znamenie Lev Obraz nad posteľ - Znamenie Lev
4
+ 9
Obrazy na stenu - zvieratá
(0)
od 10,10 €
Darčeky pre leva
(1)
3,40 €
Pivná podložka - Znamenie Lev hviezdy Pivná podložka - Znamenie Lev hviezdy
1
Darčeky pre leva
(0)
3,40 €

6. Muž v znamení Lev - charakteristické vlastnosti

Levy muži sú tie typy, na ktoré sa môžete obrátiť, ak hľadáte pravdu alebo priateľskú radu. Buďte však pripravení počuť presne to, o čo ste žiadali. Priamočiarosť a objektívnosť je presne to, čo vám Lev ponúkne.

Toto znamenie zverokruhu sa nedrží v úzadí, ich slová sa môžu zdať drsné, ale ich nadhľad je vždy na mieste. Za každých okolností zvážia všetky pre a proti a až potom vyjadria názor. Sú nesmierne silní, duševne aj fyzicky, a často sa snažia byť najlepší z najlepších. Ich neohrozená sebadôvera ich robí nebojácnymi a otvorenými, čo je ich najsilnejšia cnosť. Medzi hlavné črty muža narodeného v znamení Leva patrí aj extrémne sebavedomie a veliteľské vlastnosti.

Patria medzi tie štedré znamenia zverokruhu, ktoré sa dokážu rozdať a podeliť o všetko, čo majú. Často kupujú svojim blízkym a priateľom tie najdrahšie darčeky. Okrem materialistických vecí sú štedrí aj, čo sa týka prejavov náklonnosti, nežnej starostlivosti, lásky, pozornosti, času či peňazí.

Levy muži sú prirodzenými vodcami - je to ich najsilnejšia vlastnosť, ktorá k nim ľudí priťahuje. Vždy túžia byť na vrchole, sú hladní po žiare reflektorov a môžu viesť skupinu svojou optimistickou múdrosťou. Narodia sa s bohatou aurou a sebadôverou, ktorá zvyčajne vedie ostatných, aby ich nasledovali.

Milujú pozornosť, ktorú získavajú od ľudí, no často sa snažia chrániť svojich blízkych. Je to pre nich nielen prirodzené, no cítia pri tom veľkú zodpovednosť a zadosťučinenie.

Muž Lev dokáže bojovať so všetkými prekážkami, zraniteľnými emóciami a najťažšími bitkami, aby sa presvedčil, že jeho priatelia a rodina sú v bezpečí.

7. Pozitívne a negatívne vlastnosti Leva

Medzi pozitívne vlastnosti patrí húževnatosť a priebojnosť - lev ako zviera je fyzicky silný, odvážny tvor a to isté platí aj pre ľudí narodených v tomto znamení. Sú plní nekonečnej energie a sily. Stačí, aby sa pozreli na svoj cieľ. Ďalšou pozitívnou vlastnosťou je vedenie. Táto vlastnosť je tiež zdedená po kráľovi. Či už sa jedná o kráľa v zvieracej ríši, alebo kráľa, ktorí vládol tisícom svojich poddaných, museli predstavovať vzor pre všetkých. Snažia sa zaujať vedúce pozície v každej situácii bez ohľadu na to, či ide o tímovú prácu alebo rodinu.

Ochrana - rovnako ako vo svete zvierat, kde levy chránia členov, ľudia narodení v tomto znamení zverokruhu, konajú presne tak isto. Cítia veľkú zodpovednosť za ľudí, ktorých milujú a vážia si ich oddanosti.

S Levmi sa nikdy nebudete nudiť. Títo jedinci majú vždy pripravený vtip, na ktorom sa ostatní zaručene pobavia. Milujú, ak môžu mať svoje obecenstvo a dosiahnu tým zlepšenie nálady v kolektíve.

Priateľskosť - napriek tomu, že lev je silné zviera, je to tiež veľké mačiatko, ktoré je oddané a nežné k ostatným. Často je priateľský a zdvorilý, môžete sa na neho spoľahnúť a dôverovať mu.

Medzi negatívne vlastnosti Leva patrí neustála túžba po uznaní, prehnane vysoké sebavedomie a stým spojená arogancia. Často prekračujú hranicu jednoduchej sebadôvery, ktorá sa postupne mení na domýšľavosť a nadradenosť. Tvrdohlavosť, výbušnosť a lenivosť sú vlastnosťami, ktoré Lev nerád ukazuje ostatným ľuďom, no v každom z nich drieme lenivé mačiatko, ktoré sa veľmi rýchlo nahnevá pre maličkosť. Vždy sa snažia vybrať si najjednoduchší spôsob, ako sa vyhnúť úlohám, ktoré im neprinášajú radosť a uznanie.


Zdroj: Umelec - Shauni Raven

Pýcha - Levy sú dostatočne hrdí na to, aby nasledovali nesprávne myšlienky a nikdy nepriznajú svoju chybu. Je pre nich ťažké súdiť samých seba a dokonca počúvať myšlienky iných ľudí, ak sú v rozpore s ich vlastným názorom. Medzi najhoršie vlastnosti zaručene patrí žiarlivosť. Je pre nich tragédiou a životným zlyhaním, že by ich niekto mohol prekonať.

Tak čo poviete, vedeli by ste si predstaviť život s ctižiadostivým Levom?