Znamenie zverokruhu Vodnár - Charakteristika a znaky
Astrológia

Znamenie zverokruhu Vodnár - Charakteristika a znaky

Vodnár, po latinsky Aquarius (21. január až 19. február) sa mylne uvádza ako vodné znamenie. Pravdou však je, že toto jedenáste znamenie zverokruhu patrí medzi vzdušné znamenia. Vyznačuje sa priateľskou povahou, empatickým cítením, šťastia a dobrej nálady. Má však aj svoje tienisté stránky, ako každé iné znamenie.

V nasledujúcom článku sa dočítate:

  1. Osobnosť človeka v znamení Vodnár
  2. Láska a vzťahy znamenia Vodnár
  3. Kariéra a peniaze v znamení zverokruhu Vodnár
  4. Zdravie a vitalita Vodnára
  5. Žena v znamení Vodnár - charakteristické vlastnosti
  6. Muž v znamení Vodnár - charakteristické vlastnosti
  7. Pozitívne a negatívne vlastnosti Vodnára

1. Osobnosť človeka v znamení Vodnár

Energia vzduchu spočíva v myslení. Intelektuálne, zvedavé a hlboko sociálne vzdušné znamenia, ako sú napríklad Blíženci, Váhy či spomínaný Vodnár, sú veľmi vášnivé osobnosti. Ako posledné vzdušné znamenie zverokruhu však Vodnár posúva tento pojem na úplne inú úroveň.

Vodnár, latinsky Aquarius, je vyobrazený ako nosič vody ("aqua") či mystický liečiteľ, ktorý daruje krajine vodu - život. Vodnára, reprezentovaného kartou Hviezda v tarote, si možno predstaviť ako nadživotnú, mýtickú bytosť s jednou nohou pevne vsadenou na pôde (predstavuje pocit uzemnenia) a jednou vo vode. Vodnár drží vázu, ktorá nalieva nové prúdy inšpirácie na pestovanie dlhovekosti, liečenia a nádeje.

Tu je dôležité si uvedomiť, že v tomto ohľade Vodnár odhaľuje svoje hlboké spojenie s komunitou. Vodnár je zakorenený v tímovej práci, spolupráci a koncepte „väčšieho dobra“ a je odhodlaný za každú cenu zmeniť svet.


Vodnár - ilustrácia. Zdroj: umelec F-Grade-Art

Vodnárovi vládne Urán, planéta, ktorá riadi inovácie, technológie a prekvapivé udalosti. Urán dokonale odzrkadľuje charakteristický postoj Vodnára a dopĺňa netradičný charakter týchto vizionárských vzdušných znamení. Vodnári sú veľkí myslitelia, no nesmú zabúdať na svoje najbližšie okolie. Ľudia narodení v znamení Vodnára sa môžu natoľko sústrediť na zmenu vo svojom okolí, že zanedbávajú svoju rodinu a priateľov, čím si získajú povesť vzdialených vo vzťahoch, chladných či odmeraných.

Vodnári by si mali pamätať, že pokrok vždy začína od malých krokov a mali by v prvom rade ukázať svoju ľudskú tvár a prejaviť empatiu. Vodnár neznáša reči. Absolútne ho nezaujímajú malicherné klebety a úprimne povedané, nezaujímajú ho ľudia s ich “prízemnými problémami”.

Vodnár sa snaží posunúť fungovanie spoločnosti radikálnym spôsobom, takže ak sa zdajú byť nezaujatí, je to pravdepodobne preto, že daný problém nie je zameraný na komunitu. Jedna dôležitá rada - presunutie konverzácie z „ja“ na „my“ vzbudí u Vodnára veľký záujem.

2. Láska a vzťahy znamenia Vodnár

Každý Vodnár je srdcom rebel. Vzdušné znamenia neinklinujú k autoritám či inštitúciám, ktoré reprezentujú stereotypy a dlhoročnú tradíciu. Toto znamenie je slobodomyseľné a výstredné a často si ho všimnete vďaka ich nezvyčajnému módnemu cíteniu, záľubám a nekonfortnému postoju.

Vodnári potrebujú dostatok priestoru a času na premýšľanie, na vytváranie nápadov a plánovanie. V konečnom dôsledku je sloboda pre Vodnárov nanajvýš dôležitá, pretože výzvy týkajúce sa ich nezávislosti považujú za pokusy o ich kontrolu. Ak si chcete získať dôveru Vodnára, nesnažte sa ovládnuť jeho vrtochy, ani im zabrániť.

Pevné znamenia, Býk a Škorpión, môžu byť pre Vodnára trochu problematické – ako je o Vodnároch známe, sú veľmi tvrdohlaví.


Vyobrazenie ženy v znamení Vodnár - ilustrácia. Zdroj: Freepik.com

Hoci Vodnár dokáže docieliť, aby ich vzťah fungoval s akýmkoľvek znamením zverokruhu, musia si pamätať, že kompromis je mimoriadne dôležitý. Nie každému bude záležať na rovnakých veciach, no práve o tom vzťahy sú. Nemali by tieto odlišnosti brať príliš osobne.

Vodnár miluje nebojácnu autonómiu ohnivých znamení (Baran, Lev a Strelec) a intelektuálne prepojenie vzdušných znamení (Blíženci a Váhy). Vodnára v zásade priťahujú kolegovia - revolucionári, to znamená, že sú to predovšetkým ľudia, ktorí sú temperamentní, vášniví a oddaní tomu, aby urobili svet lepším miestom.

Bez ohľadu na znamenie zverokruhu, Vodnári sú priťahovaní k milencom, ktorí sa neboja porušovať pravidlá. Keďže Vodnári vždy myslia veľkolepo, partnerstvo nie je len o medziľudskej dynamike – je to vlastne obchodný akt, ktorý môže zabezpečiť oveľa viac, ako len romantiku.

3. Kariéra a peniaze v znamení zverokruhu Vodnár

Vodnári nikdy neveria v tradičný prístup v živote, sú šikovní a vždy sa snažia inovovať nové veci. To je pre nich kľúč k úspechu. Môžu byť profesionáli napríklad vo výskume. Môžu byť vynálezcami, astrológmi, neurológmi, počítačovými vedcami či pilotmi.

Ak Vodnár miluje pracovať samostatne, kde môže vložiť svoje nové nápady a niečo vytvoriť, je vo svojom živle. Rád objavuje nové veci, smery a postupy. Najskôr je pre nich veľmi náročné porušiť zaužívané pravidlá a vytvoriť novú cestu, no neskôr si užívajú plody svojej práce. Sú hrdí, ak ich snahu ocení aj okolie.

Vynikajú v oblasti kontaktov, marketingu, obchodovania, medicíny a poľnohospodárstva. Môžu sa stať dobrými chirurgmi alebo inžiniermi. Skutočný biznis im vyhovuje viac. V práci dokážu robiť zázraky a môžu dosiahnuť vysoké postavenie v živote.

V istých situáciách je však Vodnár sebecký, pesimistický a rád pôsobí v roli “osamelého a nechceného”. Silná koncentrácia na pracovnú úlohu mu prinesie nový “vietor” a ukáže, že žiadna snaha nie je zbytočná. 

Ako šéfovia sú veľmi milí a chápaví pri riešení akýchkoľvek pracovných či osobných problémov zamestnancov. Vzhľadom na ich povahu sú pre nich vhodnou oblasťou tvorivé práce ako filmový priemysel či masmediálna sféra.

Tip na skvelý darček alebo dekoráciu pre vás. Dekorácie v znamení Vodnár sa skvele hodia do interiéru, ale taktiež ako originálny darček venovaný osobe narodenej v tomto znamení. Takáto dekorácia sa skvele hodí nad posteľ, na stenu alebo do poličky.

Drevené dekorácie v znamení Vodnár z dielne DUBLEZ:

Geometrický obraz na stenu - Znamenie Vodnár
2
+ 9
Darčeky pre vodnára
(0)
od 15,20 €
Dekorácia z dreva - Znamenie Vodnár Dekorácia z dreva - Znamenie Vodnár
1
+ 9
Lacné bytové doplnky a dekorácie
(3)
od 10,10 €
Drevený znak na stenu - Znamenie zverokruhu Vodnár Drevený znak na stenu - Znamenie zverokruhu Vodnár
1
+ 9
Darčeky pre vodnára
(0)
od 10,10 €

4. Zdravie a vitalita Vodnára

Ľudia narodení v znamení Vodnára majú zvyčajne slabú štruktúru kostí, takže aj malý pád alebo nehoda môže spôsobiť zlomeninu. Ich nervový systém, srdce, chrbtica, hrdlo a močový mechúr môžu Vodnárov tiež potrápiť, ak si nebudú dávať pozor na výstražné signály.

Ich tráviaci systém sa ľahko prispôsobuje všetkým druhom kuchýň. Keďže sú náchylní na prílišné starosti, môže to viesť k poruchám mozgu, ktoré z dlhodobého hľadiska môžu spôsobiť predčasné starnutie mozgu, alzheimerovu chorobu alebo epilepsiu.

Vo všeobecnosti však majú tendenciu dožiť sa vysokého veku v dobrom zdraví. Ľudia narodení v znamení Vodnár si musia dávať veľký pozor na akýkoľvek druh závislosti. Mali by si dávať pozor na svoj nervový systém, pretože sú náchylné na poruchy nervov, nespavosť či nepokoj. Mali by sa tiež zdravo a výdatne stravovať a dbať na dostatok spánku. Hoci sú si vedomí svojej kondície, potrebujú neustálu motiváciu robiť veci, aby udržali tempo.


Zdroj: Freepik.com

Vodnárov často trápia aj problémy s obehovým systémom, vrátane vysokého krvného tlaku, srdcových ochorení, ochorenia žilového systému, poškodenia nervov, necitlivosti, krvných zrazenín alebo cukrovky.

Vodnár vládne “členkom”, takže, ak ste žena, myslite na to, že vysoké opätky by mohli spôsobiť vytknuté členky či zlomeniny.

Ľudia narodení v tomto znamení zverokruhu by mali jesť potraviny, ktoré zlepšujú obehový systém a hladinu cukru v krvi. Prospešné sú napríklad vlašské orechy, ryby, hrušky, citróny, banány, jahody, ústrice, reďkovky, kukurica, broskyne, homáre, špenát, tuniak, mušle či grapefruit.

Mali by sa držať ďalej od sladkostí, sýtených nápojov, rýchlemu občerstveniu alebo potravinám s nízkou nutričnou hodnotou, po ktorých Vodnár túži. Môžu tiež konzumovať rôzne orechy, obilniny, ovocie a zeleninu. Vodnári môžu nahradiť kávu bylinkovým čajom, aby sa vyhli kofeínu, ktorý robí v ich tele problémy.

5. Žena v znamení Vodnár - charakteristické vlastnosti

Je na nich niečo neodolateľné, tajomné, jednoducho-iné. Vládcom Vodnára je Urán, planéta vzbury a chaosu, čo je dokonalý popis energie, ktorú prinášajú. Nerobí im dobre konformita a občas sa cítia zmätení zvláštnymi zvykmi v rámci ich komunity. Z tohto dôvodu často pôsobia trochu rezervovane a odtiahnuto.

Ženy Vodnárprirodzené čierne ovce. Nezapadajú do väčšiny skupín, a preto keď nájdu svojich ľudí, stanú sa z nich úplne iné osoby. Nájsť svoje spriaznené duše znamená, nájsť svoju rodinu a zasvätia svoj život tomu, aby boli v blízkosti práve týchto ľudí.

Vodnár je veľmi lojálne znamenie zverokruhu, no niekedy je to ich mínus. Sú veľmi pozorní a realistickí, a preto si uvedomujú, že svet nie je ružový. Vidia veci také, aké sú.


Žena v znamení Vodnár so symbolom Vodnára na čele - ilustrácia. Zdroj: coloradostella.com

Ak žena Vodnár s niekým spolupracuje, neznamená to, že je danej osobe oddaná. Sú zanietené do toho, čo robia a čomu veria. To znamená, že ak chodíte so ženou Vodnár, musíte byť vyrovnaní s tým, že vás rada zoberie do “svojho sveta”, no musíte mať o jej záľuby skutočný záujem. Jedine v tom prípade je ochotná odovzdať vám svoje srdce.

Mnohí ľudia môžu mať problémy so zvládaním svojich emócií, no Vodnár na smútok nemá čas ani priestor. Skôr je na “druhej strane” a pôsobí ako bútľavá vŕba pre všetkých ostatných. Ak máte záujem byť v romantickom vzťahu so ženou Vodnár, musíte sa spojiť s jej priateľmi.

6. Muž v znamení Vodnár - charakteristické vlastnosti

Muži Vodnári sú veľmi nepredvídateľní, slobodomyseľní a vzpurní, takže neznesú pravidlá ani autoritu. Radšej idú proti prúdu a rozhodujú sa sami. Ak spravia chybu, tak vedia, že to bolo len kvôli nim samým. Vodnári najlepšie fungujú v kreatívnom prostredí, kde sa nemusia zodpovedať nikomu inému.

Muži Vodnári sú jedineční, autentickí a nestarajú sa o to, aby zapadli do davu. Vodnár by radšej vynikal tým, že je verný sám sebe. Záleží im viac na ich kariére ako na popularite, priateľstve alebo láske. Keďže sú tak sústredení na prácu, môžu náhodne zanedbávať svoju rodinu a priateľov. Navyše ich emócie prichádzajú z ničoho nič, čo môže ostatných zaskočiť. Ak si nedajú pozor, môžu správaním ostatných odstrčiť.

Muži Vodnári pôsobia chladne, no je to preto, že riešia problémy a predpokladajú, že majú vždy pravdu. Vodnári sú tvrdohlaví. Ak niečomu veria, je nemožné zmeniť názor. Odmietajú robiť kompromisy alebo priznať, že niekto iný vie viac, ako oni sami. Ich inteligencia sa môže obrátiť proti nim, pretože vždy predpokladajú, že sú tou najmúdrejšou osobou v miestnosti. Táto namyslenosť im môže v živote veľmi ublížiť, pretože ostatní ľudia ich budú považovať za povýšeneckých a namyslených.

Dielňa DUBLEZ prináša originálne drevené dekorácie a drevené podložky v znamení Vodnár, ktoré sa skvele hodia do interiéru:

Darčeky pre vodnára
(1)
3,40 €
Podložky - znamenia zverokruhu
(0)
3,40 €

7. Pozitívne a negatívne vlastnosti Vodnára

Každý Vodnár je vynaliezavý, aktívny a neustále premýšľa o nových nápadoch, ako urobiť svet lepším alebo ako pomôcť druhým. Títo ľudia sú typ, ktorý dokáže veci otriasť a inšpiruje ostatných, aby urobili zmeny, ktoré vo svojom živote potrebujú, aby sa stali lepšími.

Podivní a nekonvenční Vodnári nie sú nikdy nudní a vedia vtipkovať. Ich príbehy budú vždy zaujímavé, pretože už pravdepodobne zažili všeličo a radi sa o svoje zážitky podelia s ostatnými.

Excentrickí a s myšlienkami, ktoré si iní ani neodvážia predstaviť, sú považovaní za veľkých filozofov, ktorí si dokážu osvojiť typ myslenia „mimo škatuľky“. Sú typom, ktorý rieši zložité problémy jednoduchými, no prekvapivými riešeniami. Individualistickí a kreatívni Vodnári sú známi aj tým, že sú milí a starostliví, čo znamená, že môžu viesť akúkoľvek skupinu ľudí.


Zdroj: Umelec - Shauni Raven

Aj keď radi počúvajú názory iných ľudí, je pravdepodobné, že svoj názor nikdy nezmenia. Zvyčajne sa držia svojho presvedčenia, nech sa deje čokoľvek.

Slabosťou je, že Vodnári jednoducho nie sú dobre spojení s okolitým svetom. Sú dosť odlúčení a chladní voči tým, ktorí sú náhodou v ich živote, takže ak si nebudú viac vážiť ľudí, môžu skončiť sami.

Aj keď im nevadí postarať sa o svojich priateľov a rodinu, mali by sa naučiť, že rovnováhu možno dosiahnuť iba tak, že sa budú starať o každého človeka individuálne a venovať mu stopercentnú pozornosť. Nemali by sa sústreďovať na “vychovávanie” skupiny, aby si uľahčili prácu.

Možno nezmenia svoje názory, bez ohľadu na to, ako veľmi sa ich ostatní budú snažiť presvedčiť, no sú veľmi netrpezliví, keď ich názory ostanú nepochopené.

Keďže sú príliš nezávislí, zdajú sa byť príliš vzdialení a často neosobní. Milujú svoje vlastné nápady a sú veľmi nepredvídateľní.

Vodnár je veľmi výnimočné znamenie, ktoré je plné prekvapení a nikdy sa v jeho blízkosti nebudete nudiť.