Znamenie zverokruhu Blíženci - Charakteristika a znaky
Astrológia

Znamenie zverokruhu Blíženci - Charakteristika a znaky

Výrazný Blíženec, po latinsky Gemini (21. máj až 20. jún) predstavuje dve rôzne osobnosti v jednej a nikdy si nebudete istí, ktorej z nich budete čeliť. Pozrime sa na typické črty tretieho znamenia zverokruhu.

V nasledujúcom článku sa dočítate:

  1. Osobnosť človeka v znamení Blíženci
  2. Láska a vzťahy znamenia Blíženci
  3. Kariéra a peniaze v znamení zverokruhu Blíženci
  4. Zdravie a vitalita Blížencov
  5. Žena v znamení Blíženec - charakteristické vlastnosti
  6. Muž v znamení Blíženec - charakteristické vlastnosti
  7. Pozitívne a negatívne vlastnosti Blížencov

1. Osobnosť človeka v znamení Blíženci

Blíženci / Gemini sú veľmi inteligentní a pomerne rýchlo získavajú nové vedomosti. Sú vnímaví, analytickí a často veľmi zábavní spoločníci. Majú v povahe detskú zvedavosť a stále kladú nové otázky, na ktoré chcú vedieť jednoznačnú odpoveď. Blíženci majú neuveriteľnú schopnosť odhadnúť charakter človeka v priebehu niekoľkých sekúnd. Ak niekto “blafuje”, Blíženec bude prvý, kto si to všimne. Sú skvelí rozprávači, no tiež aj poslucháči.

Ľudia narodení v znamení Blížencov sú všestranní, rozhľadení a nájdeme medzi nimi extrovertov, no aj introvertov.

Majú schopnosť spojiť rozdielnych ľudí a prinútiť ich, aby spolu vychádzali. Boli ste niekedy tak zaneprázdnení, že ste si priali, aby ste sa mohli naklonovať, len aby ste všetko stihli? To je v skratke život flexibilných Blížencov.

Kvôli vnútornej dualite Blížencov sú často nesprávne prezentovaní ako dvojtvárni či falošní. V skutočnosti má však Blíženec len zriedka skryté pohnútky. Je hravý a intelektuálne zvedavý. Neustále sa pohráva s novými vášňami, záľubami, kariérami a skupinami priateľov. Tieto bystré dvojčatá sa môžu s kýmkoľvek porozprávať o čomkoľvek. Sú vynikajúci v usmerňovaní a využívajú svoju energiu na to, aby viedli kreatívne projekty.

Blíženec, nebojácny mysliteľ, je vždy pripravený vyskúšať niečo nové. Hyperaktívne vzdušné znamenia, podobne ako Blíženci, majú krátke rozpätia pozornosti a sú najspokojnejšie, ak môžu plynule prechádzať od jedného nápadu k druhému.

Blíženci sú ovplyvnení Merkúrom a svoje emócie vyjadrujú navonok. Sú to superrýchli, superchytrí, superprispôsobiví a superzvedaví ľudia. To všetko ich robí fascinujúcimi a byť im nablízku je veľmi obohacujúce. Ide však o krátke okúzlenie, pretože vás môžu svojou energiou vyčerpať, prípadne sa môžu po krátkom čase “vypariť”.

Blíženci majú radi rozmanitosť, nechávajú si otvorené možnosti a majú poznatky o čomkoľvek, o všetkom a o všetkých. Vo všeobecnosti sú láskaví, no sú mierne emocionálne chladní, za čo pravdepodobne môže ich dvojitá povaha. Nikdy celkom neviete, ktorý Blíženec sa objaví, no vždy je jeden v pozadí, ktorý si robí poznámky a zapisuje si vaše tajomstvá.


Zdroj: freepik.com

2. Láska a vzťahy znamenia Blíženci

Blíženci milujú rozmanitosť a to platí aj pri vzťahoch. Často si nechávajú “zadné vrátka” a občas sa stane, že sú schopní chodiť s viacerými ľuďmi naraz. To však neznamená, že Blíženci nemôžu fungovať v monogamných vzťahoch.

Na rozdiel od povedzme, Býka, Blíženci sa môžu pri piatkovej romantike s vami nudiť. Ak majú po vypätom týždni voľný čas, radi by ho trávili v spoločnosti priateľov niekde v meste. Vo svojom pestrom harmonograme majú množstvo záľub, takže ak máte zálusk na Blíženca, začnite si vytvárať zoznam potenciálnych miest na rande. Ak nie ste typ človeka, ktorý by rád trávil v spoločnosti päť nocí v týždni, nemusíte mať žiadny strach. Blíženci s radosťou pôjdu na futbalový zápas, koncert či film aj sami, zatiaľ čo vy si budete robiť svoje veci. Nechajú vás dýchať a doprajú vám čas iba pre seba.

Očakávajte, že váš okruh priateľov sa zväčší, ak budete chodiť s týmto vzdušným znamením. Všade, kam prídete, narazí na jedného zo svojich kamarátov či na starého spolužiaka. A do interakcie “donúti” aj vás a ani sa nenazdáte a budete mať omnoho viac známych, ako pred stretnutím sa s Blížencom. Dokonca, aj ten najintrovertnejší človek môže od svojho partnera-Blíženca získať skvelé konverzačné schopnosti.

Jedna dôležitá vec na vzťahu s Blížencom je, že vás chce skutočne spoznať. Bude sa pýtať na váš život, priateľov a rodinu a budete mať pocit, že ste stredobodom jeho vesmíru. A čo je ešte lepšie, všetko si zapamätá. Nemusíte mať strach, že nebude vedieť, akú farbu milujete, aký kvet sa vám páči a dokonca, určite nezabudne na dátum vášho sviatku.

3. Kariéra a peniaze v znamení zverokruhu Blíženci

Blíženci sú možno najspoločenskejší zo všetkých znamení. Sú prispôsobiví a užívajú si flexibilitu a rozmanitosť. Avšak priveľa stereotypu spôsobí, že sa budú cítiť uväznení. Títo jedinci majú veľa energie, živú predstavivosť a sú často veľmi kreatívni. Ich nahromadená energia však spôsobuje to, že sú netrpezliví a impulzívni a potrebujú neustálu stimuláciu, aby nestratili záujem.

Ak Blíženca niečo zaujme, pravdepodobne splní úlohu dvakrát rýchlejšie ako ktokoľvek iný. Ak ho však úloha neosloví, s prácou bude otáľať. Blíženci sa zle vyrovnávajú s opakovaním svojich myšlienok či nedostatkom flexibility u ostatných kolegov.

Napríklad práca robotníka v továrni by bola pre toto znamenie príliš predvídateľná a nezaujímavá. Potrebujú byť sociálne stimulovaní a zažiť veľa rozmanitosti vo svojej práci - každodenný stereotyp v práci ich nudí. Ich nadšenie pre rozmanitosť znamená, že sú vždy ochotní skúšať nové veci, čo z nich môže urobiť vynikajúcich tímových hráčov. Táto snaha o rozmanitosť však znamená, že toto znamenie má tendenciu často meniť zamestnanie, aby sa cítilo potrebné a nedostalo syndróm vyhorenia.

Blíženci nemajú radi záväzky. V práci má Blíženec najlepšie výsledky, keď sú ciele flexibilné, existuje veľa rôznych možností a tiež priestor pre nové nápady. Kariéra lekára či právnika, nie je to vhodný smer, ktorým by sa mal Blíženec uberať. Potrebuje sa zapájať do projektov, kreatívne sa vyžiť a prejaviť tak svoj umelecký vkus.

Tip na skvelý darček alebo dekoráciu pre vás. Dekorácie v znamení Blížencov sa skvele hodia do interiéru, ale taktiež ako originálny darček venovaný osobe narodenej v tomto znamení. Takáto dekorácia sa skvele hodí nad posteľ, na stenu alebo do poličky.

Drevené dekorácie v znamení Blíženci z dielne DUBLEZ:

Drevená dekorácia - Znamenie Blíženci Drevená dekorácia - Znamenie Blíženci
2
+ 9
Lacné bytové doplnky a dekorácie
(1)
od 10,10 €
Znamenie zverokruhu na stenu - Blíženci Znamenie zverokruhu na stenu - Blíženci
3
+ 9
Darček pre blíženca
(0)
od 10,10 €
Polygonálny obraz - Znamenie Blíženci Polygonálny obraz - Znamenie Blíženci
1
+ 9
Darček pre blíženca
(0)
od 15,20 €

4. Zdravie a vitalita Blížencov

Blíženci majú častokrát problémy kvôli nedostatočnému prekysličeniu organizmu či nedostatku vitamínu D. Tieto problémy sú spojené najmä s psychickým vypätím, ktoré Blíženca postihujú kvôli jeho ctižiadostivosti.

Medzi postihnuté partie, ktoré môžu Blížencov potrápiť, patria najmä ramená, ruky či prsty. Oslabené sú však aj pľúca a tráviaci trakt. Medzi sprievodné javy dýchacích problémov patrí astma, pri pohybových sa prejaví artritída, ale aj reumatizmus. Keďže radi komunikujú verbálne, môžu sa pri digitálnej komunikácii prejaviť aj problémy s karpálnym tunelom.

Nadmerné premýšľanie môže viesť toto znamenie k migréne a nespavosti a ukázalo sa, že sú náchylní aj na prechladnutie, kašeľ, vírusové infekcie či sezónne alergie.

Blíženci sú často náchylní na nespavosť, takže v noci si nedokážu poriadne oddýchnuť. Napriek tomu by sa mali naučiť relaxovať, aby sa predišlo nervovému vypätiu a prípadným vyhoretiam či psychickým problémom.

5. Žena v znamení Blíženec - charakteristické vlastnosti

Žena Blíženec je dynamická a dvojtvárna. Nie vždy sa to však berie ako negatívna vlastnosť. Dokáže sa svojimi emóciami prispôsobiť situácii, človeku či celkovej atmosfére. Môže byť dosť nestála a má rozporuplnú povahu. Dokáže byť chladná a náladová, ale aj jemná a starostlivá. Žena Blíženec je otvorená novým zážitkom, cestovaniu, spoznávaniu nových miest či nových ľudí.


Zdroj: pinterest.com

Môže byť nepredvídateľná a nekonzistentná, a preto sa vo vzťahu považuje za nespoľahlivú a nedôveryhodnú.

Žene Blížencovi vládne planéta Merkúr, čo je planéta komunikácie. Sú nadpriemerne inteligentné a vynikajú v rozprávaní či udržiavaní konverzácie. Miluje klebety, nápady a hlboké večerné rozhovory. Zručnosť v rozprávaní nie je vždy jej svetlou stránkou. Keďže ženy Blíženci ovládajú čaro komunikácie, vedia byť celkom presvedčivé a zručné v klamaní. V rozprávaní o pocitoch však veľmi zaostávajú za ostatnými znameniami. Robia to tak preto, aby sa vyhli ťažkým témam či odhaľovaniu svojho pravého ja.

Dielňa DUBLEZ prináša originálne drevené podložky v znamení blíženci, ktoré sa skvele hodia na akýkoľvek stôl:

6. Muž v znamení Blíženec - charakteristické vlastnosti

Muži Blíženci majú tendenciu sa vo vzťahoch rýchlo začať nudiť, neustále túžia po niečom novom a vzrušujúcom. Keď sa objaví nuda a stereotyp vo vzťahu, buď sa pokúsia o nápravu, ale ak sa to nepodarí, bude hľadať dobrodružstvo inde. Muž Blíženec potrebuje neustálu stimuláciu, takže sa môže ľahko stať, že bude svojej partnerke neverný.

Muži Blíženci sú skvelí v komunikácii, ale nie v rozprávaní o svojich pocitoch. V skutočnosti sa málokomu vo svojom okolí otvoria. So svojimi emóciami sa vyrovnávajú prostredníctvom cynického humoru a vyhýbacích techník. To znamená, že ak necíti silné spojenie s druhou osobou, jednoducho odíde bez toho, aby si veci odkomunikoval.

Muž Blíženec je veľmi prispôsobivý, sústreďuje sa na prítomný okamih a maximálne si užíva dobrodružstvá, ktoré mu život ponúka.

Keďže Blížencom vládne Merkúr, planéta komunikácie, tento muž je spoločenským kráľom. Fascinujú ho nové miesta, noví ľudia a skúšanie nových vecí. Vzťah s Blížencom je síce veľmi turbulentný, no ukáže vám, ako si začať užívať život.

7. Pozitívne a negatívne vlastnosti Blížencov

Medzi pozitívne vlastnosti patrí to, že Blíženci sú od prírody prispôsobiví, pohodoví a majú životný nadhľad. Sú ochotní aspoň raz v živote vyskúšať nové veci a neboja sa zmeny. Či už sa zmena týka pracovnej alebo citovej oblasti, Blíženci sa nebojácne púšťajú do nových vzťahov a pracovných pozícií. Vedia, ako zapadnúť do akejkoľvek skupiny a sú právom nazývaní ako chameleóni zverokruhu.

Sú veľmi sociálne založení, radi rozprávajú a zúčastňujú sa na spoločenských akciách, kde sú hviezdami večera. Majú cit pre vtipné príhody, ironické poznámky a sarkastický humor. Jednotlivci, ktorí dokážu držať krok s myšlienkovými pochodmi a inteligenciou Blížencov, sa hneď stanú ich priateľmi. Myseľ Blíženca funguje pohotovo a čerpá informácie a spomienky z ich života. Vtip a sarkazmus dokáže ostatných priviesť na iné myšlienky a práve kvôli tomu sú Blíženci považovaní za veľmi obľúbených medzi ľuďmi.

Nadšenie a pozitívny pohľad na život je taktiež veľmi sympatickí, nakoľko ľudia nepotrebujú počúvať samé negatíva a sťažovania sa. Prítomnosť Blíženca namotivuje nejedného človeka, ktorý sa snaží o pozitívnejšie myslenie.

Blížencinajvšestrannejšími ľuďmi zverokruhu, nakoľko dokážu zvládnuť viacero vecí naraz a predsa vynikať v každej. Kvalita multitaskingu im pomôže dopriať si veľa vecí a nájsť rovnováhu medzi nimi. Zaujímajú sa o širokú škálu aktivít, hlavne kvôli svojej horlivosti a zvedavosti získavať vedomosti a učiť sa nové veci.

Medzi negatíva jednoznačne patrí povrchnosť a prelietavosť. Aj v pracovnej oblasti sa nedokážu dlho sústrediť na jednu vec. Môže sa stať, že z každej oblasti vedia všetko, no v podstate nič. Keďže chcú obsiahnuť širokú škálu vecí, nedokážu sa venovať poriadne jednej. To by mohlo mať zlý vplyv v pracovnej sfére, kde by sa ukázalo, že Blíženci majú len veľké reči, a tým by ich ego utrpelo riadnu porážku.

Ďalšia z vecí, ktoré bránia Blížencom, aby sa stali lídrami je skutočnosť, že sa radi stavajú do pozície sudcu a “všeznalca”. Neoverujú si informácie a pri odhalení pravdy sa málokedy ospravedlnia. Ak sa to aj stane, sú podráždení a ich “prepáč” znie skôr ako výčitka. S tým je spojená ďalšia zlá vlastnosť Blížencov - sú to skrytí manipulátori. Síce človeka pochvália do tváre, no svoje skutočné pocity šepkajú poza chrbát. Vedia o vás slabosti, negatívne vlastnosti, no pre vlastné dobro a pokoj si tieto veci nechávajú pre seba. Radi hovoria len také veci, ktoré chce daná osoba počuť.

Náladovosť Blížencov je tiež pre mnohých nepríjemná. Jeden deň sú dokonale šťastní a na druhý deň už nevedia, čo by chceli v živote robiť a akým smerom sa majú vydať. Kvôli dualite svojej osobnosti sú rozporuplní. Kým “jedna polovica” chce jedno, “druhá polovica” hľadá argumenty, prečo to nebude fungovať.

Tak čo, máte aj vy vo svojom okolí rozporuplných Blížencov?