Znamenie zverokruhu Panna - Charakteristika a znaky
Astrológia

Znamenie zverokruhu Panna - Charakteristika a znaky

Ľudí v znamení Panny, po latinsky Virgo (23. august až 22. september) určite chcete mať pri sebe. Vyrovnanosť, pozitívne myslenie a dôvtip sú ich kladné vlastnosti. Nie je to však všetko, čo v sebe ukrývajú.

V nasledujúcom článku sa dočítate:

  1. Osobnosť človeka v znamení Panna
  2. Láska a vzťahy znamenia Panna
  3. Kariéra a peniaze v znamení zverokruhu Panna
  4. Zdravie a vitalita Panny
  5. Žena v znamení Panna - charakteristické vlastnosti
  6. Muž v znamení Panna - charakteristické vlastnosti
  7. Pozitívne a negatívne vlastnosti Panny

1. Osobnosť človeka v znamení Panna

Panna / Virgo je šieste znamenie zverokruhu, ktoré je reprezentované bohyňou pšenice a poľnohospodárstva. Panny sú logické, praktické a systematické v prístupe k životu. Toto zemské znamenie je v srdci perfekcionista a nebojí sa zlepšovať svoje zručnosti. Sú si vedomé každého detailu.

Panny sú známe tým, že sú veľkí perfekcionisti. Dokážu nájsť chyby i pozitíva tam, kde ich nikto iný nevidí. To však môže znamenať, že môžu byť veľmi kritickí voči akejkoľvek chybe.

Je pravda, že Panny sú veľmi špecifické a ich zvyky a názory sa nemusia nevyhnutne zhodovať s názormi ostatných. Možno ich život pôsobí neusporiadane, no sami najlepšie vedia, čo majú robiť.

Panna je príliš zaneprázdnená riešením životov ľudí okolo seba na to, aby vynaložila úsilie na zabezpečenie svojich vlastných potrieb. Panny sú známe aj tým, že sú inteligentné, no kvôli svojej introvertnej povahe môžu mať niekedy problém prejaviť sa. Pri rozprávaní sa s nimi môžete mať pocit, že sa vám otvorili a dôverujú vám, no zdanie môže klamať. Nikdy nebudete poriadne vedieť, čo si vo vnútri myslia a čo cítia.


Vyobrazenie súhvezdia Panna - ilustrácia. Zdroj: Freepik.com 

Panny aktívne vyhľadávajú neporiadky – fyzické, medziľudské či emocionálne, aby sa ich pokúsili napraviť. Potrebujú ísť stále na plné obrátky, pretože majú pocit, že ak spomalia, problémy ich dobehnú. 

Panny potrebujú počuť pochvalu za ich úspechy. Milujú si stanovovať ciele a pomaly si “odškrtávať” splnené úlohy. To, čo ich robí naozaj šťastnými je pocit, že majú vplyv na ostatných ľudí, alebo sa o to aspoň snažia.

Panny sú vo všeobecnosti veľmi skromní ľudia. Chcú sa cítiť uznané za svoje činy, ale nepotrebujú veľkolepé gestá uznania, aby sa cítili hodnotné. Panny sú veľmi neisté a uvedomujú si svoju nedokonalosť. Uvedomujú si, že ich činy majú dôsledky a že niekedy si môžu za svoje problémy sami.

Môžu pôsobiť oveľa racionálnejšie, než v skutočnosti sú. Ich pocity sú pre nich vo všeobecnosti veľkou záhadou. Veľa vecí dokážu silno precítiť, no väčšinou o nich nevedia rozprávať. Jediný spôsob, ako môžu vyjadriť svoje pocity, je suchý sarkazmus a irónia.

2. Láska a vzťahy znamenia Panna

Na niekom, kto je taký usporiadaný, je vždy niečo tajomné a príťažlivé. Panny sa zaujímajú o zdravie a vytvárajú si návyky, ktoré prispievajú k ich povahe byť prehnane systematickí. Sú voči sebe veľmi kritickí a precízni, aj čo sa týka ich vzhľadu. Sú si vedomí, že fyzický zjav je pre spoločnosť veľmi dôležitý a vypovedá veľmi veľa o človeku. 

Panny majú tendenciu byť v láske pesimistickejšie ako iné znamenia. Sú cynickí voči romantickým prejavom - vedia, že láska je vrtkavá, krehká a pominuteľná vec. Žijú v realite bez ružových okuliarov, no keď Panna konečne pocíti lásku, nie je to len láska, je to pre ňu ako návrat “domov”. Cítia, že konečne našli miesto, kam skutočne patria a zrazu dokážu milovať aj samých seba so svojimi nedostatkami.

Skutočným problémom však je, že Panna hľadá zážitok mimo reality. Niečo, čo nie je dosiahnuteľné v hmotnom svete. Veria, že láska, po ktorej túžia, existuje na nejakej vyššej úrovni. A väčšinou sa nemýlia. Nie je to tak, že by Panna nebola schopná nájsť lásku, je to len tým, že ju hľadajú na nesprávnom mieste. Skutočná láska, ktorú hľadajú, je v ich vnútri. Musia sa naučiť milovať samých seba a musia tiež pochopiť, že sú hodní lásky a hodní toho, aby ich niekto skutočne miloval.

Napriek svojmu perfekcionizmu, ktorý si sami vyznávajú, môžu Panny priťahovať širokú škálu ľudí. Panny nie sú povrchné. Dokážu nájsť krásu vo veciach, ktoré by väčšina ľudí odmietla ako neatraktívne.

Panny majú tendenciu vzhliadať k ľuďom, ktorí sú mierne labilní - je to hlavne preto, že chcú dať týchto ľudí opäť do poriadku. Samozrejme, vždy cítia, že majú schopnosť preniknúť do najhlbších myšlienok inej osoby. Táto ich “schopnosť” je často zdrojom ich utrpenia. Prenášajú si problémy iných ľudí na svoje plecia.


Znamenie panna - ilustrácia. Zdroj: Freepik.com

Panny sú sužované absurdným množstvom očakávaní zo strany okolia. Ich milostné životy sú často búrlivé, pretože Panny majú tendenciu byť prehnane kritické voči iným ľuďom. Nesnažia sa byť zlé, no cítia povinnosť poukázať na nedostatky iných.

Keď nájdu niekoho, kto sa im páči, začnú si predstavovať, aká dokonalá by ich láska mohla byť. Nešťastnou skutočnosťou je, že každý má svoje nedostatky. Panny majú tendenciu sa oveľa viac zaujímať o veci a myšlienky, ako o ľudí a pocity. V dôsledku toho sa môžu ľahko nudiť a ľahko stratiť záujem o milovanú osobu.

3. Kariéra a peniaze v znamení zverokruhu Panna

Panny milujú prácu a najmä to, ak sa môžu do nejakého projektu vrhnúť. Môžu sa stať vodcom, lídrom, ktorý motivuje svoj tím bez toho, aby musel pôsobiť diktátorsky. Ide hrdo ostatným príkladom, pretože vyžaduje od seba rovnako veľa (ak nie aj viac), ako od ostatných.

Panna je síce dobrý tímový hráč, no taktiež miluje prácu sólo. Neznáša odpovedať na maily, smsky, radšej si veci vydiskutuje z očí do očí. Toto znamenie si často nosí prácu domov a pre priateľov a rodinu to nemusí byť dvakrát príjemné.

Panna môže z pohľadu svojich kolegov pôsobiť mierne otravne, nakoľko jej snaha o dokonalosť je častokrát za hranicou únosnosti. Zadané úlohy jej môžu trvať dlhšie, ako je potrebné, pretože trvá na tom, aby ich urobila správne a bezchybne. Môžu byť tiež považované za priveľmi ambiciózne a ctižiadostivé.

Znamenie Panny je veľmi inteligentné a darí sa mu najmä v odvetví vzdelávania, kde môže svoju vášeň a vedomosti prenášať na ďalších ľudí a zároveň má čas na seba a na svoje vzdelávanie.

Tip na skvelý darček alebo dekoráciu pre vás. Dekorácie v znamení Panny sa skvele hodia do interiéru, ale taktiež ako originálny darček venovaný osobe narodenej v tomto znamení. Takáto dekorácia sa skvele hodí nad posteľ, na stenu alebo do poličky.

Drevené dekorácie v znamení Panna z dielne DUBLEZ:

Polygonálny obraz na stenu - Znamenie Panna
3
+ 9
Darčeky pre pannu
(0)
od 15,20 €
 Znamenie zverokruhu na stenu - Znak Panna  Znamenie zverokruhu na stenu - Znak Panna
2
+ 9
Darčeky pre pannu
(0)
od 10,10 €
Dekorácia nad posteľ - Znamenie Panna Dekorácia nad posteľ - Znamenie Panna
+ 9
Lacné bytové doplnky a dekorácie
(1)
od 10,10 €

4. Zdravie a vitalita Panny

Panna rada investuje do starostlivosti o svoje zdravie a vďaka svojmu jemne vyladenému nervovému systému je oveľa vnímavejšia voči svojmu prostrediu ako ostatní. Kvôli tomu sú zraniteľnejšie voči škodlivým vplyvom ostatných ľudí. Stýkať sa s ľuďmi a vyvolávať pocit radosti, je rozhodujúce pre udržanie duševného zdravia Panny.

Vládnuca planéta Panny, Merkúr, má kontrolu nad mozgom a nervovým systémom, takže riadi aj prepojenia medzi mysľou a funkciami tela. Zemské znamenia majú silné zmyslové vnemy a darí sa im pri kontakte so zemou. Majú silu a vytrvalosť, vďaka čomu sú odolnejšie voči prechodnému prechladnutiu a chrípke viac, ako ohnivé či vzdušné znamenia.

Panny majú často zdravotné problémy s tráviacim systémom a môžu trpieť poruchami trávenia, plynatosťou, žalúdočnými vredmi, poruchami pečene, kolitídou a črevnými problémami.


Žena v znamení panna - ilustrácia. Zdroj: https://www.coloradostella.com/

Niektoré Panny sa priveľmi obávajú o svoje zdravie, a tak majú tendenciu byť hypochondrami. Pannám sa môžu prejaviť aj alergické reakcie na jedlo, a aby sa takýmto prejavom vyhli, mali by konzumovať jedlá v bezstresovom a nerušenom prostredí. Správna strava je veľmi nevyhnutná pre dobré zdravie všetkých ľudí, no najmä pre večne vystresované Panny.

Panny majú pomalý metabolizmus, čo môže viesť k ťažkostiam či malátnosti. Jedlo by mali dôkladne prežuť a taktiež by mali jesť v pravidelných intervaloch. Počas jedla by sa mali vyhnúť studeným bublinkovým nápojom, aby predišli problémom s tráviacim traktom.

5. Žena v znamení Panna - charakteristické vlastnosti

Ženy Panny sú jedným z najnezávislejších znamení zverokruhu a aj keď sú sladké a milujúce, nebudú chcieť byť k nikomu pripútané. Potrebujú dostatok času a priestoru pre seba. Nechcú sa cítiť vo vzťahu zväzované a chcú si zachovať svoju nezávislosť.

Žena Panna je vždy ochotná pomôcť svojim blízkym a nikdy by úmyselne neublížila svojmu partnerovi. Nekladú svoj vzťah na prvé miesto, nakoľko vedia, že koniec môže prísť hocikedy a že sa môžu spoľahnúť len samé na seba. 


Zdroj: freepik.com

Panny majú veľa vecí, ktoré sú pre nich dôležité, napríklad ich kariéra či koníčky. Nehodlajú sa všetkého vzdať, len aby mohli byť v romantickom opojení so svojim partnerom. Americká komédia s pukancami im nič nehovorí. Je to pre ne zbytočne premárnený čas.

Panny majú vlastný život, ktorý im nemôže nikto narušiť, lebo by sa mohli prestať cítiť sebaisto. Potrebujú partnera, ktorý rešpektuje ich čas a dáva im slobodu. V opačnom prípade začnú nenávidieť vzťah za to, že ich brzdí.

Dielňa DUBLEZ prináša originálne drevené podložky v znamení Panna, ktoré sa skvele hodia na akýkoľvek stôl:

6. Muž v znamení Panna - charakteristické vlastnosti

Muž v znamení Panny je tou najlepšou voľbou pre partnera. Vždy vás vedie tým správnym smerom, ukazuje vám vaše kvality, dáva tie najlepšie rady a vždy vám povie pravdu, nech by mala byť akákoľvek bolestivá. Len veľmi málo ľuďom sa úprimne otvoria a dovolia im, aby nahliadli do ich duše. Pre ostatných bude stále záhadou, čo sa skrýva v tajomnej mysli Panny.

Ich vytúženým cieľom je žiť v “čistom” a harmonickom prostredí, kde sa budú môcť správať podľa ich predstáv a budú môcť byť sami sebou. Bez ohľadu na to, čo na to povedia ostatní. Držia si odstup od neúprimných, lenivých a sebeckých ľudí a do všetkého, čo robia, vkladajú maximálne úsilie. Budú tu pre vás, ak budete mať problémy, no ak nepočúvnete ich rady, prípadne ich podrazíte, nadobro pred vami zavrú dvere. Vo všeobecnosti je znamenie Panny skvelou zmesou empatie a hlbokej starostlivosti o ostatných.

7. Pozitívne a negatívne vlastnosti Panny

Ľudia v znamení Panny sú systematickí a nedovolia, aby sa s nimi osud zahrával. Sú veľmi pozorní voči detailom a po niekoľkých zlých skúsenostiach, vedia zanevrieť na ľudí v núdzi a aj na pomáhanie. Aj keď sa starajú a dávajú, nikdy neukazujú svoje skutočné pocity ostatným. Je veľmi pravdepodobné, že im nikto nebude rozumieť.

Panny sú silné, tradičné, organizované a praktické. Milujú poriadok, pretože neznášajú chaos a ich ciele sú zvyčajne veľmi realistické.

Panny nechcú nechať ostatných robiť ich prácu a zvyčajne sa stávajú rešpektovanými a úspešnými, pretože dokonale robia to, čo majú. Nechcú od ostatných žiadnu pomoc. Panny skutočne vedia, ako riešiť problémy, ktoré sa ostatným zdajú byť bez riešenia. Všetko v ich živote je organizované, takže naozaj vedia, ako udržať rovnováhu medzi mysľou a telom. Ale je tiež možné, že sa stratia v práci alebo štúdiu.

Pretože im vládne Merkúr, sú veľmi dobrí v písaní, rozprávaní na verejnosti alebo v akejkoľvek inej forme komunikácie. Mnohí z nich sa preto rozhodnú stať sa spisovateľmi a novinármi.

Panny sú veľkí perfekcionisti, ktorí sa trápia so všetkým a neznesú lenivosť či chaos. Nezáleží na tom, čo majú robiť, vždy sa budú snažiť veci zorganizovať do posledného detailu, aby fungovali čo najefektívnejšie.

Vždy je dobré mať okolo seba analytického, praktického a presného človeka, ktorým je človek v znamení Panny. Sú veľmi inteligentní a vedia, ako sa vysporiadať s každodenným životom, najpraktickejším spôsobom.

Ich schopnosť hĺbkovej analýzy je najväčšou prednosťou. Mnohé z ich problémov vyriešia rýchlo a efektívne.

Panna v zvieratníku. Zdroj: istockphoto.com

Najväčšou slabinou Panny je ich tendencia skrývať sa vo vlastnom emocionálnom svete. Hoci sú logické a racionálne, keď veciam nerozumejú, môžu sa cítiť zranení a myslieť si, že majú dočinenia s niečím iracionálnym.

Je dôležité, aby prijali svoju krehkosť a umožnili z času na čas prejaviť svoju emocionálnu stránku, pretože citové problémy sú rovnako dôležité, ako problémy mysle.

Jednou z ďalších vecí, ktoré sa považujú za ich slabosť, je to, že sa nedokážu oceniť a pochváliť svoje kvality. Preto si vždy myslia, že mohli urobiť viac.