Znamenie zverokruhu Kozorožec - Charakteristika a znaky
Astrológia

Znamenie zverokruhu Kozorožec - Charakteristika a znaky

O Kozorožcoch, latinsky Capricornus (22. december až 20. január) sa hovorí, že majú dvojitú povahu. Na jednej strane sú veľmi pragmatickí a rozvážni, no na strane druhej sa dokážu sťažovať na fiktívne problémy, ktoré si sami vymysleli. Pozrime sa na ďalšie ich charakterové vlastnosti.

V nasledujúcom článku sa dočítate:

  1. Osobnosť človeka v znamení Kozorožec
  2. Láska a vzťahy znamenia Kozorožec
  3. Kariéra a peniaze v znamení zverokruhu Kozorožec
  4. Zdravie a vitalita Kozorožca
  5. Žena v znamení Kozorožec - charakteristické vlastnosti
  6. Muž v znamení Kozorožec - charakteristické vlastnosti
  7. Pozitívne a negatívne vlastnosti Kozorožca

1. Osobnosť človeka v znamení Kozorožec

Kozorožca (latinsky Capricornus) symbolizuje “morská koza”, mytologická bytosť s telom kozy a rybím chvostom. Hovorí o rozdvojených schopnostiach Kozorožca - sú zruční v navigácii, v materiálnej aj emocionálnej sfére.neustále v pohybe, sú aktívni a zároveň si budujú psychickú silu. Sú odhodlaní prekonať všetko, čo im stojí v ceste. Majú veľkú predstavivosť, sú zameraní na dlhodobé ciele a nechcú sa rozptyľovať nepríjemnými detailmi alebo nadbytočnými informáciami. Avšak kvôli ich povahe môžu byť Kozorožci niekedy vnímaní ako chladní, bez emócií alebo dokonca bezcitní.

Kozorožcovi vládne planéta Saturn, gigant s prstencovým plynom v našej vzdialenej slnečnej sústave. O tejto planéte sa hovorí, že je spojená s úlohami, pravidlami, zodpovednosťou a časom. Kozorožec je preto známy tým, že si uvedomuje, že život je krátky a chce ho využiť čo najzmysluplnejšie.


Kozorožec - ilustrácia. Zdroj: Freepik.com

Je toľko vecí, ktoré chce Kozorožec dosiahnuť v tomto živote a spomalenie jednoducho neprichádza do úvahy. Kozorožec je motivovaný začínať nové projekty a neustále prichádza s novými nápadmi.

Kozorožci sú známi ako mimoriadne pracovití vizionári, vodcovia a priekopníci. Sú známi svojou vyrovnanosťou, sofistikovanosťou a bezkonkurenčným talentom. Kozorožci sú dynamickí jedinci, ktorí vyjadrujú jedinečnú rovnováhu sebadôvery a pokory. Majú uzemneného, ​​praktického ducha, vďaka ktorému sa ľudia v ich prítomnosti cítia pohodlne. Hoci sú veľmi selektívni v tom, koho pustia do svojho života, Kozorožci sú neuveriteľne láskaví priatelia, ktorí sú hrdí na čestnosť a lojalitu.

Ak Kozorožec neschvaľuje určité názory alebo správanie, dá to jasne najavo. Na Kozorožcovi je však skvelé to, že vám tiež pomôže vymyslieť riešenia či praktické nápady, ako zlepšiť momentálnu situáciu.

Kozorožec nemá čas na hry a cení si čestnosť a transparentnosť. Lepšie povedané, uprednostnili by, keby k nemu boli ľudia maximálne úprimní, možno až trochu drsní. Čo najviac neznášajú je ľútosť či chválenkárstvo.

2. Láska a vzťahy znamenia Kozorožec

Je známe, že desiate slnečné znamenie Kozorožec je veľmi romantické, no nikdy nedáva najavo city. Sú klenotom skrytých talentov s rôznymi fantáziami. Ľudia narodení v tomto znamení sú jemne melancholickí, avšak predstavujú stabilitu a bezpečnosť vo vzťahu

Kozorožci sú vo veciach lásky trochu iní. Je to pre nich naozaj iný druh zážitku, pretože požadujú lásku, no keď k nim príde, začnú sa bezdôvodne sťahovať do úzadia. Mohli by to nazvať ochrannou povahou, ale nie vždy to tak je. Kozorožec má v živote veľa vzťahov, no zvyčajne nie sú dlhé. Je to preto, že sú pri výbere partnera veľmi vyberaví. Nedostatok vášne vo vzťahu dá partnerovi pocit, že je nechcený a vzťah nebude pre partnera naplňujúcim.

Praktickým Kozorožcom chýba radosť z malých vecí v živote a chýba im aj bezprostredná zábava. Akonáhle sa s Kozorožcom ocitnete vo vzťahu, nebude to ten najmilujúcejší partner, akého ste si vysnívali. Po nejakom čase mu začnú vadiť veci, ktoré ho na začiatku priťahovali.


Žena v znamení kozorožec - ilustrácia. Zdroj: Freepik.com

V spoločnosti je však veľmi obľúbený a nikto z priateľov či známych netuší o jeho temnej stránke, ktorá sa spája s partnerským spolunažívaním. Majú však skvelé organizačné schopnosti, ktoré na všetkých zapôsobia.

Ak ho vzťah prestane napĺňať a nudiť, spoznáte to hneď. Dá vám to jasne najavo, možno až príliš surovým spôsobom. Robí to však len preto, aby ušetril čas vám i jemu. Nechce stráviť zbytočne veľa času predlžovaním niečoho, čo sa mu nezdá perspektívne.

Aby sme však nehovorili len o tejto jeho tienistej stránke, pokiaľ je váš vzťah plnohodnotný a rozumiete si, je to skvelý spoločník. Dokážete sa hodiny rozprávať nad banálnosťami a zistíte, že je to ten najvnímavejší spoločník, akého ste mohli mať po svojom boku. Síce sú jeho nálady nevyspytateľné, nemusíte sa báť, že by ste museli “lúštiť” jeho pocity. Kozorožec povie všetko na rovinu a hneď.

3. Kariéra a peniaze v znamení zverokruhu Kozorožec

Kozorožec je spoľahlivý, odhodlaný a verí v dodržiavanie zákona a poriadku. Je veľmi mierumilovný a chce udržiavať čistotu. Kozorožcov štýl práce je systematický, nezávislý a nechce nechať žiadnu úlohu nedokončenú. Profesie, ktorým by sa rozhodne mal venovať sú vzdelávanie, medicína, história, architektúra, stavebníctvo či archeológia.

Kozorožci sú veľmi praktickí, rozumní a rozvážni ľudia. Sú vysoko obchodne orientovaní a ďalšie oblasti, v ktorých môžu vynikať, sú napríklad poľnohospodárstvo, stavebníctvo, doprava, priemysel, inžinierstvo, no darí sa im aj v oblasti chirurgie. Vedia si poradiť so svojou prácou a nechcú, aby im do nej niekto zasahoval.

Na poste šéfa je Kozorožec rafinovaný, no snaží sa byť maximálne spravodlivý ku všetkým zamestnancom. Svojou rozhodnosťou a jemnosťou dokáže vyhrať situačný problém a vyriešiť každý vzniknutý problém či konflikt na pracovisku. Má trpezlivosť a priateľskú povahu, ktorá ho udrží v pokoji a v rozvahe.

Tip na skvelý darček alebo dekoráciu pre vás. Dekorácie v znamení Kozorožec sa skvele hodia do interiéru, ale taktiež ako originálny darček venovaný osobe narodenej v tomto znamení. Takáto dekorácia sa skvele hodí nad posteľ, na stenu alebo do poličky.

Drevené dekorácie v znamení Kozorožec z dielne DUBLEZ:

Drevený obraz - Znamenie Kozorožec Drevený obraz - Znamenie Kozorožec
1
+ 9
Darčeky pre kozorožca
(0)
od 10,10 €
Dekorácia na stenu - Znamenie zverokruhu Kozorožec Dekorácia na stenu - Znamenie zverokruhu Kozorožec
3
+ 9
Darčeky pre kozorožca
(0)
od 10,10 €
Polygonálna dekorácia - Znamenie Kozorožec
1
+ 9
Darčeky pre kozorožca
(0)
od 15,20 €

4. Zdravie a vitalita Kozorožca

Ľudia narodení v znamení Kozorožca majú dobrú odolnosť voči väčším či menším chorobám, takže ich v starobe väčšinou nájdete v relatívne dobrej kondícii. V skutočnosti, čím sú starší, tým vyzerajú zdravšie a spokojnejšie. Patria do skupiny “šťastlivcov”, ktorá produkuje najvitálnejších ľudí, aj keď sú už v zrelom veku. Ich telo však môže byť časom slabšie, najmä kolená či štruktúra kostí. Nebezpečenstvo, ktorým čelia, je prechladnutie, artritída, obličkové kamene, tráviace problémy a dokonca aj poruchy kože, ako je pásový opar. Mali by si držať odstup od alkoholu a nezdravého, mastného jedla.

Aj keď sú veľkí workoholici, Kozorožci si môžu poškodiť svoje zdravie tým, že “posunú” svoje telo až za jeho hranice a neodhadnú intenzitu záťaže. Možno si nevšimnú bod, v ktorom by mali spomaliť, čo sa môže ukázať ako sebazničujúce.


Kozorožec - ilustrácia. Zdroj: umelec F-Grade-Art

Okrem toho sú náchylní na reumatizmus, kožné problémy a ekzémy, ochorenia kostí, poranenia kolien, ale aj psychické problémy, ako sú depresie či rôzne typy závislostí. U ľudí, ktorí sú v práci vyťažení a nemajú sa s kým porozprávať, sa môžu objaviť závislosti na alkohole či drogách.

Kľúč k dobrému zdraviu pre Kozorožcov, avšak aj pre ostatné znamenia, spočíva v tom, že majú radi v prvom rade seba a svoje psychické zdravie. Mali by sa venovať meditáciám, jesť zdravšie jedlo a vyvarovať sa stresovým situáciám či priateľom, ktorí z nich vysávajú energiu.

Kozorožec môže začať pociťovať bolesť, ale pokračuje ďalej vo svojom uponáhľanom živote. To je dôvod prečo, ak je aj náhodou chorý, chvíľu trvá, kým sa opäť postaví na nohy. Tiež, kedykoľvek je niečo zlé, Kozorožec si bude myslieť, že zomrie, pretože má svoje vlastné predstavy, ktorým rád verí. Má tendenciu zbytočne zhoršovať situáciu svojimi negatívnymi myšlienkami.

Podľa toho, čo sme sa o zdravotnej stránke Kozorožca dozvedeli, sú to veľmi silné a odhodlané osobnosti, no žijú veľmi rušný život a práca je ich veľkou súčasťou. Niekedy však zabúdajú, že je potrebné si zobrať pár dní voľno a ich voľnočasové aktivity by ich mali odpútať od práce, inak im hrozia psychické problémy či vyhorenie v tom, čo ich baví. 

5. Žena v znamení Kozorožec - charakteristické vlastnosti

Žena Kozorožec je vyrovnaná, silná a venuje sa naplno svojej práci. Kozorožec je tradične vnímaný ako ženská energia zverokruhu. Občas sú nútené neprejavovať svoje emócie, najmä ak pracujú v mužskom kolektíve alebo ak sú v pozícii nadriadenej. Je to z toho dôvodu, že ak je žena príliš hlasná, príliš asertívna alebo príliš dominantná, je vnímaná ako problémová. Je to však len fantázia Ženy Kozorožca. Nič z toho neplatí, pretože je v kolektíve veľmi obľúbená, podriadení ju majú radi, lebo je priamočiara, no spravodlivá a dokáže oceniť dobre odvedenú prácu.

Vo vzťahoch býva opatrná, nakoľko sa bojí sklamania a radšej sa utiahne do svojho sveta, v ktorom si zbytočne vytvára pesimistické predstavy, ktoré sa pravdepodobne nikdy nestanú.


Žena v znamení Kozorožec so symbolom kozorožca na čele - ilustrácia. Zdroj: coloradostella.com

Ak si však zaumieni vysnívanú prácu či ideálneho partnera, nič na svete ju nezastaví. Spokojná bude až vtedy, ak si aj ostatní všimnú, čo všetko musela v živote obetovať, aby sa ocitla tam, kde práve je. Síce nemá rada umelé lichôtky či komplimenty, raz za čas nimi nepohrdne a padne jej dobre, ak si vypočuje na vlastné uši, ako veľmi sa jej v živote darí, a že si to ľudia okolo nej všímajú.

Je veľmi energická a bláznivá, a preto si ľahko hľadá priateľov, s ktorými udržiava dlhoročné priateľstvá. Je zástancom toho, že radšej úprimné priateľstvo, ako zbytočne preafektovaný vzťah. Nemá problém ukončiť aj dlhoročné partnerské fungovanie jednou vetou a popritom s vami ostať na kamarátskej úrovni.

6. Muž v znamení Kozorožec - charakteristické vlastnosti

Muži narodení v znamení Kozorožca sú ambiciózni, motivovaní, organizovaní a vedia, ako veci dotiahnuť do dokonalosti. Ak idete za cieľom, chcete mať po svojom boku Kozorožca, ktorý vás bude podporovať alebo vám radiť. Keď chodíte s Kozorožcom, ste súčasťou veľmi silného páru. Ak hľadáte niekoho, kto je pripravený zaviazať sa a nie zostať stáť na mieste, je pravdepodobné, že by to mohol byť práve Kozorožec.

Sú tak sústredení na praktické a materiálne časti života, že je pre nich ťažké pochopiť veci, ktoré nevidia, ako sú emócie a intuícia. Kozorožec môže niekedy zraniť ľudské city, najmä ak ide o citlivé vodné znamenia. Bývajú veľmi organizovaní a láka ich minimalizmus. Vo všeobecnosti nie sú Kozorožci obzvlášť sentimentálni, takže nevidia potrebu zbierať suveníry a spomienkové predmety. Jedinou výnimkou sú napríklad knihy či vinylové platne.

"Kvalita nad kvantitou" je ďalšie motto hodné Kozorožca. Aj keď ich domov môže vyzerať skromne či neútulne, chcú len to najlepšie.

Dielňa DUBLEZ prináša originálne drevené dekorácie a drevené podložky v znamení Kozorožec, ktoré sa skvele hodia do interiéru:

Darčeky pre kozorožca
(0)
3,40 €
Drevená podložka pod pohár - Znamenie kozorožec Drevená podložka pod pohár - Znamenie kozorožec
1
Darčeky pre kozorožca
(0)
3,40 €

7. Pozitívne a negatívne vlastnosti Kozorožca

Kozorožec sa môže pochváliť mnohými dobrými vlastnosťami a jeho najlepšie črty sú zvyčajne ľahko rozpoznateľné, pretože žiaria dosť jasne.

Táto osoba sa nikdy nevzdáva a ak sa rozhodla čokoľvek dokončiť, nič nemôže zmeniť jej názor a zámer. Čo je veľmi dôležité, Kozorožci nestrácajú čas snívaním alebo plánovaním budúcnosti, preto je niekedy lepšie konať za nich. Keďže sú veľmi skeptickí, veria iba faktom a dôkazom.

Sú veľmi praktickí ľudia a dokážu ľahko vyriešiť akýkoľvek problém, ktorý sa zdá byť pre ostatných neriešiteľný. Títo jednotlivci majú jedinečnú zručnosť nájsť skutočné riešenia aj s minimom zdrojov a pomoci. Nenájdete trpezlivejšieho, organizovanejšieho a disciplinovanejšieho človeka, ako je Kozorožec. Tieto osobnosti sa radšej riadia pravidlami a vďaka tomu dosahujú skvelé výsledky. Oceňujú nastavené spôsoby, ako robiť veci a tradičné prístupy, ako aj dodržiavanie prísnych hraníc.

Každú úlohu, ktorú dostanú, berú vážne a vykonávajú ju s veľkou usilovnosťou. Keďže sa neboja tvrdej práce, snažia sa takto dosiahnuť požadované výsledky. Nie sú to ľudia, ktorí nechávajú svoju prácu napoly hotovú. Sú vždy otvorení novým vedomostiam a zručnostiam.

Ďalšou skvelou vlastnosťou Kozorožca je ich múdrosť. Majú vynikajúce analytické schopnosti a každú situáciu berú vážne. Získavaním nových skúseností duševne rastú a získavajú nové poznatky.

Mnoho ľudí si uvedomuje tvrdohlavosť ako hlavnú negatívnu vlastnosť Kozorožcov. Nie je to však jediný pád, ktorý im spôsobili hviezdy a planéty. Existuje niekoľko ďalších vlastností, ktoré potrebujú korekciu a extra kontrolu od kozy. Tieto takzvané "zlé vlastnosti" netreba vnímať ako nemenný znak osobnosti, dá sa s nimi efektívne pracovať.


Zdroj: Freepik.com

Medzi negatívne vlastnosti jednoznačne patrí pesimizmus. Nikdy nezabudnú na zrady a do konca života ich ovplyvňujú, preto majú problémy s dôverou.

Prehnaná precitlivenosť na vlastnú osobu im prináša tiež množstvo nepríjemných situácií. Neznesú, ak sa im niekto vysmieva, a preto zostávajú na verejnosti vážni. Hlboko v duši sa cítia zle. Aj menší vtip môže vyústiť do nevôle z ich strany.

Kritika je ďalšia nelichotivá vlastnosť Kozorožcov. Ich túžba po dokonalosti ich robí veľmi náročnými na ostatných. V dôsledku toho sa k ostatným správajú kriticky a chcú, aby žili podľa ich pravidiel.

Nie je ľahké splniť požiadavky Kozorožca. Ich túžba po dokonalosti a vysoké štandardy na všetko im nedovoľujú brať veci ako samozrejmosť. Hľadajú všetko najlepšie bez ohľadu na to, čo to je.