Znamenie zverokruhu Býk - Charakteristika a znaky
Astrológia

Znamenie zverokruhu Býk - Charakteristika a znaky

Býk, po latinsky Taurus (20. apríl až 20. máj) je synonymom sily, húževnatosti a moci. A práve tieto vlastnosti dokonale vyjadrujú vlastnosti tohto živelného znamenia. V čom vyniká, aké sú jeho slabé stránky či aké sú jeho zdravotné komplikácie? To všetko sa dozviete v našom článku.

V nasledujúcom článku sa dočítate:

  1. Osobnosť človeka v znamení Býk
  2. Láska a vzťahy znamenia Býk
  3. Kariéra a peniaze v znamení zverokruhu Býk
  4. Zdravie a vitalita Býka
  5. Žena v znamení Býk - charakteristické vlastnosti
  6. Muž v znamení Býk - charakteristické vlastnosti
  7. Pozitívne a negatívne vlastnosti Býka

1. Osobnosť človeka v znamení Býk

Tí, ktorí sa narodili v znamení zverokruhu Býk / Taurus, sú jedným z najspoľahlivejších a najpriamejších znamení. Cenia si svoj pocit bezpečia a stability, a to je ich úloha ako druhého znamenia zverokruhu. Potom, čo Baran prinesie svoju ohnivú energiu, je to Býk, ktorý kladie základy pre istotu v osobnom i pracovnom živote. Býci hľadajú predovšetkým stabilitu vo svojich rozhodnutiach, ale aj v ľuďoch vo svojom okolí.

Býci sú vo všeobecnosti veľmi tvrdohlaví v mnohých oblastiach svojho života – majú silnú nechuť k zmenám, a keď sa ustália so svojimi rutinami, je potrebné veľké úsilie, aby sa zmenili. Nie sú len tvrdohlaví, ale aj silní a majú tendenciu držať sa svojich zbraní. Okrem iného sú aj veľmi metodickí v prístupe k činom. Ich odhodlanie a pracovitosť sú tiež dôvodom, prečo dosahujú úspechy. Sú to tvrdohlaví robotníci, ktorým nevadí “zašpiniť si ruky”.


Rozloženie súhvezdia býka na oblohe. Zdroj: hindustantimes.com

Býk má tendenciu užívať si zmyslové pôžitky života a čokoľvek fyzické ich urobí šťastnými. Vzťahuje sa to aj na akýkoľvek druh jedla, pitia či zábavy. V podstate čokoľvek, čo môžu absorbovať všetkými svojimi zmyslami, si dokážu naplno vychutnať. Často majú skvelý vkus a hlboký cit pre jemnejšie veci.

Byť znamením Zeme, mať blízkosť či prístup k prírode, je pre nich veľmi dôležité. Ako milovníci prírody nemajú radi žitie v zastavaných oblastiach a mestách. Ak by mali možnosť, najradšej by sa odsťahovali niekam na samotu.

2. Láska a vzťahy znamenia Býk

Býk rád postupuje pomaly a platí to vo všetkých oblastiach svojho života. Láska nie je výnimkou. Pred rozhodnutím nadviazať vážny vzťah si musia vytvoriť pevné základy a cítiť sa bezpečne a stabilne. Môže im chvíľu trvať, kým sa zaviažu k akémukoľvek vážnemu vzťahu, no neznamená to, že vo vzťahu vydržia. Jedno je však isté, budú na ňom tvrdo pracovať. Keď sa raz v láske rozhodnú zostať s milovaným človekom, nikto iný ich nepresvedčí o opaku. Býci sú charakteristickí tým, že sú vernými manželskými partnermi, spoľahlivými rodičmi a pozornými milencami. Nevýhodou však je, že môžu zostať vo vzťahoch, v ktorých už nie sú šťastní. Myslia si, že môžu ťažkú ​​situáciu vyriešiť, ak vynaložia dostatočné úsilie.


Symbol znamenia zverokruhu Býk. Zdroj: Freepik.com

Netolerujú, aby partneri porušovali ich lojalitu a nikdy nezabudnú na prehrešky vernosti. Je nepravdepodobné, že by sa sami dopustili týchto priestupkov. Ak také niečo urobia, budú sa za to cítiť neuveriteľne vinní a skôr či neskôr vyjdú s pravdou von.

To, čo Býka najviac teší, je myšlienka založiť si domov so svojím partnerom, vybudovať si život s niekým, koho zbožňuje. Vernosť je niečo, čo je pre ľudí v znamení zverokruhu Býka veľmi dôležité. Budú veľmi lojálni k priateľom a rodine. To isté však očakávajú od ostatných.

Býci milujú čas strávený s rodinou a priateľmi a nikdy si nenechajú ujsť príležitosť pomôcť tým, na ktorých im záleží. Sú veľmi ochranárski a bojujú za svojich blízkych, ak majú pocit, že sú ohrození. Strata priateľa či rodiny je pre nich veľmi bolestivá, no ich uzemnená povaha im pomáha prekonať akýkoľvek smútok.

3. Kariéra a peniaze v znamení zverokruhu Býk

Býci sú známi svojou odhodlanou povahou a cieľavedomosťou. Výber vhodnej práce pre Býka by mal zahŕňať jeho črty vytrvalosti, vysokej úrovne produktivity a schopnosti dodržať termíny.

Pre Býkov sú úlohy, ktoré sa vyvíjajú alebo menia príliš rýchlo, náročné na orientáciu. Rýchlo sa meniace situácie, napríklad práca v medicíne, nemusia byť pre neho vhodnou kariérnou voľbou.

Býk je tiež známy svojimi nedostatkami v oblasti empatie a považuje za veľmi emocionálne uzavreté. Pracovné miesta v sociálnej práci či iné pracovné miesta zamerané na ľudí, nie sú pre nich vhodné. Sú starostliví a disciplinovaní a sústredia sa radšej na jedinú úlohu, na ktorej pracujú dlhodobo.

Tip na skvelý darček alebo dekoráciu pre vás. Dekorácie v znamení Býka sa skvele hodia do interiéru, ale taktiež ako originálny darček venovaný osobe narodenej v tomto znamení. Takáto dekorácia sa skvele hodí nad posteľ, na stenu alebo do poličky.

Drevené dekorácie v znamení Býk z dielne DUBLEZ:

Drevený obraz nad posteľ - Znamenie Býk Drevený obraz nad posteľ - Znamenie Býk
3
+ 9
Obrazy na stenu - zvieratá
(1)
od 10,10 €
Drevený dekor - Znamenie zverokruhu Býk Drevený dekor - Znamenie zverokruhu Býk
2
+ 9
Darček pre býka
(0)
od 10,10 €
Geometrický obraz - Znamenie zverokruhu Býk Geometrický obraz - Znamenie zverokruhu Býk
4
+ 9
Darček pre býka
(1)
od 15,20 €

4. Zdravie a vitalita Býka

Býci majú vo všeobecnosti dobré fyzické a duševné zdravie. Zvyčajne neochorejú, no ak sa to stane, lekárov nerešpektujú a popierajú ich spôsob liečby. Pri nedostatku fyzickej námahy môže ísť o vážne problémy, ktoré sa prejavia v období dospievania. Ak chce Býk žiť spokojný život bez chorôb, musí ovládať svoju chuť na nezdravé jedlo a pitie, čo sa pri jeho bohémskom spôsobe života niekedy nedarí.

Každé znamenie zverokruhu je ovládané konkrétnou planétou a každá planéta ovláda iné časti tela. Planéta Venuša riadi Býka a časti tela, ktorým Venuša vládne. Medzi tieto časti patrí dolná čeľusť, hrdlo, uši, členky, nohy, pohlavné orgány či oblasť chrbta a chrbtice. Menované časti tela sú preto náchylné na choroby a infekcie. Medzi ťažkosti patria napríklad bolesť hrdla, upchatie nosa, krčné infekcie či dýchacie problémy. Z pôžitkárskej neresti Býkov pramení sklon k nadmernému jedeniu a pitiu. Ak nevenujú pár minút denne cvičeniu, môžu mať sklon k nadváhe, čo vedie k srdcovým problémom, zlému krvnému obehu, bolestivým kolenám, kŕčovým žilám či iným chronickým ťažkostiam.

Býci sú náchylní aj na riziko dny a chorôb súvisiacich s pohlavnými orgánmi, obličkami, pečeňou a reumatizmom. Pozor by si mali dať aj na pomalé trávenie a problémy metabolizmu, ktorý sa s pribúdajúcim vekom spomaľuje.

5. Žena v znamení Býk - charakteristické vlastnosti

Žena Býk nebude robiť kompromisy, ak je presvedčená o svojej pravde. Bude sa hádať s každým, kto sa ich pokúsi zmeniť. Býci nerešpektujú autority, pretože nemajú radi pravidlá. Toto znamenie zverokruhu chce robiť vlastné rozhodnutia a nezáleží im na dôsledkoch. Ak sa popália, nech je to len a len ich vinou. Žena v znamení Býka je stvorená na domácu pohodu. Radšej v tichosti pracuje na projekte alebo číta knihu, ako by sa mala vychystať do spoločnosti a tráviť večer prázdnymi rečami. Majú radšej pokoj a ticho, ktoré si dokážu naplno užiť, aby načerpali sily do ďalších povinností.


Zdroj: artstation.com - umelec Serafleur

Žene v znamení Býka trvá dlho, kým sa otvorí novým ľuďom. Vo všeobecnosti sú zahľadené do seba a môžu pôsobiť chladne a ľahostajne. Toto znamenie vždy urobí to najlepšie rozhodnutie pre seba bez toho, aby sa obávalo kohokoľvek vo svojom okolí. Cenia si čestnosť, no ich priamočiarosť a tvrdosť sa im môže vypomstiť. Ženy Býka sú ambiciózne, spoľahlivé a zodpovedné. Akonáhle si stanovia svoj cieľ, idú si tvrdo za ním.

Sú praktické a používajú zdravý rozum, takže chápu, že tvrdá práca je podmienkou dosiahnutia úspechu. Negatívom však je, že majú tendenciu upadať do jedného či druhého extrému. Buď vynakladajú veľa úsilia, alebo sú lenivé. Nedokážu fungovať niekde medzi tým.

Dielňa DUBLEZ prináša originálne drevené podložky v znamení býka, ktoré sa skvele hodia na akýkoľvek stôl:

Darček pre býka
(0)
3,40 €

6. Muž v znamení Býk - charakteristické vlastnosti

Muži Býci nie sú dobrodružní, no za to sú veľmi spontánni spoločníci. Preferujú rutinu a neznášajú zmenu. Býk by radšej robil to isté deň čo deň, ako by sa vydal za dobrodružstvom či adrenalínom. Sú pokojnejší, ak vedia dopredu, čo ich čaká, pretože nechcú ostať zaskočení. Takže narodeninové prekvapenia nie sú pre nich to pravé orechové.

Mnohí muži Býci sú tvrdohlaví, sú nastavení podľa svojho presvedčenia a nemajú záujem sa meniť. Niekedy si muži Býci myslia, že vedia, čo je pre nich najlepšie, a preto nikoho iného nepočúvajú.       

Býci sú prehnane úprimní a neuvedomujú si následky toho, čo povedia ostatným ľuďom. Radi sa držia v ústraní a môžu pôsobiť chladne a ľahostajne. Plachosť im sťažuje nadväzovanie nových priateľstiev, a preto si svojich starých priateľov veľmi vážia.

Muži Býci sú spoľahliví, zrelí a zodpovední. Ak niečo sľúbia, tak to aj dodržia. Nikdy nesklamú svojich priateľov a rodinu. Toto znamenie má silnú morálku, v ktorej odmietajú robiť kompromisy.


Zdroj: seahdesigns.com

7. Pozitívne a negatívne vlastnosti býka

Medzi pozitívne vlastnosti Býkov patrí lojálnosť a spoľahlivosť. Nikdy nerobia veci v zhone, počkajú si a budú konať až vtedy, keď sa tak sami rozhodnú. Rozhodnutia, ktoré nakoniec urobia, sú zvyčajne tie správne. Majú trpezlivosť s ostatnými ľuďmi a dávajú im čas a priestor. Ich odhodlanie a pracovitosť znamenajú, že to, čo si zaumienili, urobia najlepšie, ako vedia. Sú pracovití a húževnatí, a ak ide o ich budúcnosť, vedia siahnuť až na dno svojich síl. Radi sa smejú a trávia čas s priateľmi a rodinou. Milujú dobré jedlo, luxus a zmyselnosť.

Medzi negatívne vlastnosti patrí hlavne tvrdohlavosť, ktorá im spôsobuje v živote veľa problémov. Nemajú radi rýchle zmeny a tvrdo proti nim bojujú. Je veľmi ťažké zmeniť ich názor, ak sa už rozhodli.

Kvôli vysokým štandardom majú tiež tendenciu byť prísni aj sami na seba. Občas ich spojenie s materiálnym svetom môže spôsobiť, že sú trochu majetnícki – k ľuďom aj k veciam.

Toto znamenie je veľmi trpezlivé, no ak sa raz rozhnevá, ustúpte čo najďalej. Hnev tvrdohlavého Býka by mohol byť veľmi nepríjemnou skúsenosťou.

Tak čo, máte aj vy vo svojom okolí podobný živel, prípadne ak tu máme nejakých býkov, našli ste sa v niečom?