Znamenie zverokruhu Škorpión - Charakteristika a znaky
Astrológia

Znamenie zverokruhu Škorpión - Charakteristika a znaky

Škorpión, po latinsky Scorpius (23. október až 22. november) je ôsme znamenie zverokruhu a veľakrát je najmenej pochopeným znamením spomedzi všetkých. Je to predovšetkým kvôli jeho veľkému temperamentu, priebojnosti a vášni.

V nasledujúcom článku sa dočítate:

  1. Osobnosť človeka v znamení Škorpión
  2. Láska a vzťahy znamenia Škorpión
  3. Kariéra a peniaze v znamení zverokruhu Škorpión
  4. Zdravie a vitalita Škorpióna
  5. Žena v znamení Škorpión - charakteristické vlastnosti
  6. Muž v znamení Škorpión - charakteristické vlastnosti
  7. Pozitívne a negatívne vlastnosti Škorpióna

1. Osobnosť človeka v znamení Škorpión

Škorpión / Scorpius je často mylne považovaný za ohnivé znamenie. V skutočnosti je však vodné znamenie, ktoré čerpá svoju silu z psychickej a emocionálnej oblasti. Rovnako ako vodné znamenia, Rak a Ryby, aj Škorpión je mimoriadne intuitívny a empatický.

To, čo robí toto vodné znamenie jedinečným, je jeho výrazné “jedovaté žihadlo”. Rovnako ako jeho nebeské duchovné zviera, škorpión, aj Škorpióni čakajú a zaútočia, keď to najmenej čakáte. Život je pre nich ako šachová partia, nakoľko je Škorpión veľmi vypočítavé znamenie, ktoré neustále plánuje niekoľko krokov dopredu, aby dal “súperovi” nečakaný mat. To však neznamená, že jeho zámery sú nevyhnutne zlé. Škorpióni jednoducho vedia, čo v živote chcú a neboja sa hrať tvrdú hru, aby to dosiahli.


Súhvezdie znamenia Škorpión - ilustrácia. Zdroj: Freepik.com 

Nikdy nikomu neprezradia svoj zámer a práve ich tajomná povaha ich robí neuveriteľne zmyselnými, zvodnými a očarujúcimi. Od Škorpiónov sa očakáva, že budú vášniví, no okrem fyzického spojenia je pre nich veľmi dôležité aj duchovné a emocionálne spojenie.

Škorpiónovi vládne planéta Pluto, ktorá riadi ničenie a transformáciu. Z toho môžeme usúdiť, že Škorpión je veľmi ctižiadostivý a ide si za svojím cieľom aj cez mŕtvoly. Okolie v ňom vidí ambicióznosť a panovačnosť, realita je však úplne iná. Ľudia narodení v tomto znamení majú radi, ak majú veci pod kontrolou a venujú sa najmä tomu, aby upevňovali svoje postavenie v spoločnosti.

Škorpióni by však mali brať na vedomie, že ak ich ovládne ego, riskujú tvrdý pád. Toto znamenie by malo čerpať svoju energiu na prehlbovanie vzťahov s priateľmi a rodinou. Keď si Škorpión vybuduje dôveru, prejaví jedinečnú empatiu, hĺbku a odhodlanie, ktoré rozjasnia jeho myseľ a odrazu sa z neho stane milujúca a chápavá osobnosť. 

2. Láska a vzťahy znamenia Škorpión

Škorpión je najznámejší svojou lojalitou voči svojim partnerom. Hovorí sa, že ak sa niekto zamiluje do Škorpióna, bude mať ten najvzrušujúcejší vzťah v živote. Milostné črty tohto znamenia ho predurčujú k tomu, aby okolo seba rozdával lásku, vášeň a tajomno. Dôstojný, láskavý, lojálny a zodpovedný sú najbežnejšie črty lásky všetkých škorpiónov, ktoré majú ukryté hlboko vo svojom vnútri.

Škorpión má aj temné stránky, no je na ňom niečo, čo si určite zamilujete. Zo začiatku sa môže zdať ostražitý, no akonáhle si získate jeho dôveru, uvidíte v ňom úplne iného človeka. Je veľmi kreatívny a prekvapivo romantický - sviečky, lupene ruží, romantické pesničky k večeri.

Jeho silná intuícia dokáže odhaliť, keď máte zlú náladu, a spraví všetko pre to, aby vás rozveselil. V skutočnosti má celkom dobrú pamäť na všetky vaše obľúbené veci. Ak vám bude chcieť niekto ublížiť, vždy bude stáť nablízku, aby vám pomohol. 


Zdroj: artstation.com - umelec Serafleur

Škorpión preukazuje skutočný záujem o to, aby vás spoznal. Nič nerobí len tak. Miluje malé podniky, útulné miesta, kde ho nebude nič rozptyľovať. Na prvé rande preto nečakajte bujarú zábavu či preplnené bary. Najdôležitejšie je pre neho vytvoriť prostredie, v ktorom môžete mať osobný rozhovor bez toho, aby vás niekto vyrušoval.

Domov Škorpióna je jeho útočiskom a nepozvú tam hocikoho. V skutočnosti môže Škorpiónovi trvať dlhší čas, kým si k sebe niekoho privedie. Nie je to preto, že by mali doma neporiadok, no majú radi svoj pokoj, tajomstvá a musia si človeka najskôr “preveriť”, či skutočne stojí za to, aby vstúpil do ich sveta. Keď však príde ten deň a vy budete mať tú “česť”, spoznáte Škorpióna v celej jeho paráde - harmonický domov a atmosféra tajomného zákutia.

Škorpióni majú tendenciu zaujímať k priateľstvám prístup „kvalita pred kvantitou“. Škorpión má pravdepodobne len niekoľko najbližších priateľov, ktorých pozná už od detstva.

3. Kariéra a peniaze v znamení zverokruhu Škorpión

Škorpióni sú dosť motivovaní a vedia, čo potrebujú, či už je to ich kariéra alebo čokoľvek iné. Vytrvalí, vášniví a intenzívne poháňaní kariérou. Títo sebavedomí ľudia akceptujú porážku iba vtedy, keď sú šance na úspech obrovské a zlyhanie je nevyhnutné.

Škorpióna najviac raní, keď je zahnaný do kúta alebo je zradený a nie je šanca na ústup. Ľudia narodení v tomto znamení len tak ľahko neodpustia a nezabudnú a dajú to každému previnilcovi dostatočne pocítiť.

Škorpióni majú v povahe mať oči a uši stále otvorené a byť neustále v strehu. Mať Škorpióna vo svojom tíme znamená, že výrazne stúpne šanca na úspech. Sú veľkým prínosom pre svojich kolegov, pretože prinášajú možnosť vytvárať skvelé stratégie.

Keďže si vážia svoj čas, len zriedka sa zapletú do klebiet, nakoľko v práci sú úplne sústredení na svoju prácu.

Sú odvážni, vášniví a okolie ich obdivuje pre ich disciplínu a schopnosť uplatniť sa. Trávia veľa času interakciou s kolegami či podriadenými. Rozprávajú sa o tom, ako môžu veci zlepšiť. Škorpiónom nevadí vziať si prácu domov a často ich vidieť pracovať neskoro v noci. Jednotlivci narodení v tomto znamení sú prirodzení detektívi, nakoľko majú hlbokú túžbu nájsť odpovede. Môžu ich osloviť oblasti lekárskeho výskumu, psychológie či žurnalistiky. Škorpióni často veria svojmu šiestemu zmyslu, a preto majú veľký priestor na to, aby urobili skvelú kariéru v oblastiach, v ktorých budú musieť riadiť iných.

Škorpióni sa dobre uplatnia ako lekári, inžinieri, ekológovia, navigátori, analytici trhu, patológovia či vojaci.

Tip na skvelý darček alebo dekoráciu pre vás. Dekorácie v znamení Škorpión sa skvele hodia do interiéru, ale taktiež ako originálny darček venovaný osobe narodenej v tomto znamení. Takáto dekorácia sa skvele hodí nad posteľ, na stenu alebo do poličky.

Drevené dekorácie v znamení Škorpión z dielne DUBLEZ:

Polygonálna dekorácia na stenu - Znamenie Škorpión
+ 9
Darčeky pre škorpióna
(0)
od 15,20 €
Drevený obraz na stenu - Znamenie Škorpión Drevený obraz na stenu - Znamenie Škorpión
4
+ 9
Obrazy na stenu - zvieratá
(0)
od 10,10 €
Znamenie zverokruhu na stenu - Škorpión Znamenie zverokruhu na stenu - Škorpión
+ 9
Darčeky pre škorpióna
(0)
od 10,10 €

4. Zdravie a vitalita Škorpióna

Emocionálna rovnováha Škorpióna má nesmierny význam, pokiaľ ide o zdravie a pohodu tohto znamenia. Keď sa dôsledne stará o emocionálny aspekt, prejavuje svoje najlepšie vlastnosti - sú nápadití, tvoriví a lojálni. Ak je Škorpión neistý či rozhodený, môže uškodiť svojmu okoliu.

Škorpióni dokážu vycítiť negativitu, majú tendenciu byť posadnutí blahobytom a svoje problémy zveličovať. Zdravotné problémy Škorpióna sa väčšinou zvyknú opakovane vracať, aj keď pravdou je, že nebývajú často chorí.

Keď už hovoríme o zdravotných problémoch Škorpióna, je veľmi pravdepodobné, že sa im môže prihodiť nehoda práve pre ich chuť riskovať. Vyskytujú sa u nich problémy súvisiace s pohlavnými orgánmi, hrdlom, črevami, pľúcami či prostatou.

Ľudia narodení v tomto znamení zverokruhu sú známi tým, že sú tvrdohlaví, pokiaľ ide o zdieľanie svojich vnútorných pocitov, myšlienok a emócií. Kvôli tomu trpia psychickými problémami, ktoré ovplyvňujú aj ich tráviaci trakt. Môžu sa vyskytnúť aj zdravotné problémy súvisiace s reprodukčnými orgánmi. 

5. Žena v znamení Škorpión - charakteristické vlastnosti

Žena Škorpión má schopnosť detailne preskúmať vašu dušu a prinúti vás neustále na ňu myslieť. Najdôležitejšia vec, ktorú by ste mali vedieť o žene narodenej v tomto znamení je, že akokoľvek chladné sa zdajú, vládne im Mars, čo je planéta vojny. Akokoľvek sa tvária pokojne, chladne a sústredene, nie je to tak. Ticho Škorpióna je len dočasné.

Odhliadnuc od detektívneho správania, Škorpióni žijú stereotypným životom, ktorý im však vyhovuje. Ak sa stane, že chodia s viacerými mužmi naraz, nikdy sa o tom nedozviete. Najlepšie, čo môžete spraviť, je nepredpokladať, že o žene Škorpiónovi viete všetko, pretože celý život strávite tým, že budete pátrať po jej tajomstvách.


Žena v znamení Škorpión - ilustrácia. Zdroj: https://www.coloradostella.com/

Je pochopiteľné, ak sa cítite neistí alebo vás zastrašuje randenie so ženou Škorpióna. Dokážu vám však zmeniť život od základov. Sú úžasné a mať ich po svojom boku, je veľké dobrodružstvo. Ak však nie ste na takýto príval energie pripravení, môže vás “prevalcovať”.

Energia Škorpióna je o zmene, takže je možné, že po dlhšom odlúčení sa, uvidíte úplne inú osobu, akú ste poznali kedysi. Ak stretnete Škorpióna, ktorý prechádza procesom premeny, budete svedkom toho, že je zraniteľnejší a citlivejší. Počas tejto premeny hľadá úkryt, nie však súcit a ľútosť. Žena v procese zmeny môže pôsobiť zlomyseľne či výbušne, no opak je pravdou - stáva sa z nej ohromujúcejšia osoba, ako predtým.

Ak máte záujem o ženu narodenú v tomto znamení, je najlepšie postupovať opatrne a po malých krokoch. Oceňuje lojalitu, tak jej ukážte svoju vernosť a získate si jej plnú dôveru.

Dielňa DUBLEZ prináša originálne drevené podložky v znamení Škorpión, ktoré sa skvele hodia na akýkoľvek stôl:

Darčeky pre škorpióna
(0)
3,40 €

6. Muž v znamení Škorpión - charakteristické vlastnosti

Škorpióni sú ambiciózni, inteligentní a sebavedomí. Keď si raz stanovia cieľ, nikdy sa nevzdajú. Vynaložia všetko svoje úsilie na dosiahnutie toho, čo si predsavzali. Muži Škorpióni vedia, že majú na to, aby uspeli, a preto sa nikdy nenechajú odradiť neúspechom. Pokračujú, kým nedosiahnu to, čo chcú.

Škorpióni tiež priamočiari, vážni a úprimní. Aj keď môžu pôsobiť tajnostkárski ohľadom svojej minulosti, nikdy nepotláčajú svoje city k iným. Niekedy hovoria príliš otvorene a ublížia tým ľuďom, ktorí nie sú na ich úprimnosť pripravení. Nerobia to však úmyselne. Snažia sa byť autentickí, neznesú klamárov a podvodníkov, a preto veria, že najlepšie je povedať pravdu, aj keď môže byť nepríjemná.


Muž v znamení Škorpión - vyobrazenie. Zdroj: https://www.peakpx.com/

Muži Škorpióni sú tvrdohlaví, chcú mať veci po svojom, pretože veria, že všetko vedia najlepšie. Škorpióni sa môžu zdať sebeckí a nároční, pretože milujú prevziať kontrolu nad vecami a rozkazovať ostatným. Nemajú však radi, ak niekto dáva príkazy im, nechcú dostávať ultimáta, a preto sa ľahko môžu dostať do konfliktu s autoritami.

Nechcete sa však dostať na “čiernu listinu” muža Škorpióna - vtedy sú pomstychtiví a zatrpknutí.

Koniec koncov, sú reprezentovaní zlomyseľným, jedovatým škorpiónom. Vládne im planéta Mars, ktorá symbolizuje vášeň, agresivitu, Boha vojny a zvieracie inštinkty. Ak raz ublížite mužovi Škorpiónovi, nikdy na to nezabudne a rád vám to opätuje. Neodpúšťajú a môžu mať zášť po zvyšok svojho života, pretože žijú minulosťou.

7. Pozitívne a negatívne vlastnosti Škorpióna

Škorpión zjednotil mnoho pozitívnych čŕt vodných znamení so silou, ktorá mu je daná vládnucimi planétami. Znamená to, že sa v ňom skrývajú viaceré protichodné vlastnosti, ktoré len s ťažkosťami dokáže ovplyvniť. Ľudia narodení v tomto znamení sú sústredení na svoje ciele. Ak niečo chcú, nič nebude prekážkou na ich ceste k vytúženému cieľu. Ich intenzívna vnútorná sila slúži ako motor, ktorý ich ženie do potrebného konca.

Ďalším pozitívom je ich vernosť a oddanosť. Ak si zvyknú na niekoho, kto si získal ich dôveru, bez akýchkoľvek pochybností sa tejto osoby držia aj celý život. Sú to verní spoločníci a spoľahliví manželia, ktorí nie sú náchylní na zrady.

Ak chcete počuť úprimnú odpoveď na svoju otázku, opýtajte sa človeka narodeného uprostred jesene. Škorpióni nepochybne hovoria pravdu, aj keď to nie je vždy príjemné. Dokážu znášať pretvárku a zostať pri tom úprimní k sebe aj k ľuďom, ktorí ich obklopujú.

Ak ste Škorpión, nikdy nebudete dokonale spokojný. Jednotlivci nepoznajú limity – dláždia si cestu k stanoveným cieľom bez ohľadu na potreby ostatných. Sú odhodlaní a cieľavedomí, takže nemá zmysel pochybovať o ich možnostiach.

Neúnavná povaha Škorpiónov im pomáha preraziť vo svete.  Krok za krokom smerujú k svojmu cieľu a nikdy nestrácajú vieru dostať sa na vrchol. Sú to veľmi inteligentní ľudia, ktorí na svojej ceste vždy nájdu riešenia. Nepotrebujú pomoc od ostatných a robia všetko pre to, aby žili samostatne.


Znamenie Škorpión - ilustrácia. Zdroj: Freepik.com

Medzi negatívne vlastnosti patrí jednoznačne žiarlivosť. Každý pocit, ktorý má Škorpión, je veľmi intenzívny. Znamená to, že neschopnosť dosiahnuť niektoré ciele tak rýchlo, ako iní ľudia, ich núti žiarliť a závidieť. Navyše sa tento pocit tak zintenzívni, že ich začne zožierať. Mnohé životné situácie berú ako konkurenciu a každá prehra ich výrazne zasiahne.

Držia jazyk za zubami a ak niečo plánujú, o informácie sa podelia, až keď dosiahnu svoj cieľ. Poctivosť im nedovoľuje ukázať ostatným svoju možnú zraniteľnosť, a tak všetky svoje plány a nápady držia za zatvorenými dverami.

Ich konkurenčná povaha robí z každej straty alebo nedostatočného výkonu skutočný problém. Výsledkom je, že Škorpióni berú akúkoľvek urážku alebo zradu osobne. Potrebujú ovládať všetko a všetkých, a preto nie je jednoduché s nimi spolunažívať. Ak si však v takomto človeku nájdete spriaznenú dušu, bude sa vám zdať, že neexistuje lepšie znamenie.


Zdroj: Freepik.com

Ďalšie články