Znamenie zverokruhu Ryby - Charakteristika a znaky
Astrológia

Znamenie zverokruhu Ryby - Charakteristika a znaky

Ryby, po latinsky Pisces (20. február až 20. marec), vodné znamenie, sú posledným súhvezdím zverokruhu. Symbolizujú ho dve ryby, ktoré plávajú opačným smerom, čo predstavuje rozdelenie sveta rýb medzi fantáziu a realitu.

V nasledujúcom článku sa dočítate:

  1. Osobnosť človeka v znamení Ryby
  2. Láska a vzťahy znamenia Ryby
  3. Kariéra a peniaze v znamení zverokruhu Ryby
  4. Zdravie a vitalita znamenia Ryby
  5. Žena v znamení Ryby - charakteristické vlastnosti
  6. Muž v znamení Ryby - charakteristické vlastnosti
  7. Pozitívne a negatívne vlastnosti Rýb

1. Osobnosť človeka v znamení Ryby

Rybám vládne planéta Neptún, ktorá riadi kreativitu a sny. Tieto éterické ryby zbožňujú skúmanie ich neobmedzenej predstavivosti. Vo svojej negatívnej podobe však Neptún ovláda aj ich ilúziu a únik z reality, ktorá pre citlivé Ryby nie je vždy prijateľná. Neptúnska energia je ako energia oceánu-magická, tajomná a často strašidelná.

Ľudia narodení v znamení Ryby si musia dávať pozor na fatamorgány. Tieto vnímavé osoby uprednostňujú nosenie ružových okuliarov pred riešením problémov, čo im môže priniesť povesť zákerných alebo klamlivých. Toto vodné znamenie by malo pamätať na to, že problémy sa nedajú vyriešiť “odplávaním”. Svojvoľná nevedomosť nikdy nevyrieši žiadny konflikt.

Premenlivé znamenie Ryby sa bez námahy prispôsobia svojmu okoliu a majú jedinečný prístup ku kolektívnemu podvedomiu prostredníctvom ich jasnozrivosti, čím ich robia skvelých umelcov a kreatívcov. Sú povzbudení spoločnými zážitkami z hudby a romantiky. Akýkoľvek vzťah s mystickými Rybami zaručene zahŕňa hlboké duchovné spojenie.


Znamenie Ryby - ilustrácia. Zdroj: umelec F-Grade-Art

Ryby, po latinsky Pisces, sú veľmi kreatívne, nápadité, súcitné a milujúce. Faktor ich emocionálnej citlivosti je vysoký, no zároveň ich necháva zraniteľnými voči kritike. Zatiaľ čo Ryby nemajú radi, keď sú do niečoho tlačené skôr, ako sú pripravené, keď sa stanú pripravenými, dajú do toho všetko. Keď sa Ryby konečne rozhodnú urobiť prvý krok, sú pripravené do toho ísť na 100%.

Rybám sa darí vďaka spontánnosti a láske, aby mohli ísť s prúdom. Svoje potreby niekedy odsúvajú na vedľajšiu koľaj, aby sa uistili, že ostatní sú spokojní. Ich intuícia im pomáha viesť ostatných, často úplne bez námahy.

Každý miluje mať kamaráta v znamení Ryby, pretože je to ako mať vlastného osobného terapeuta. Vždy vedia, ako sa práve cítite, nikdy vás nesúdia a donekonečna počúvajú. hlbokou studňou ľudských emócií a správajú sa, akoby to všetko už videli či prežili. Nič ich neprekvapí a stáva sa, že na konci vášho rozhovoru plačú spolu s vami.

2. Láska a vzťahy znamenia Ryby

Ryby sú beznádejným romantikom zverokruhu. Milujú myšlienku byť zamilované a môžu stráviť veľa času snívaním o svojom dokonalom partnerovi. Každodenná realita vo vzťahu môže byť pre nich problémom, no musia pochopiť, že byť s niekým nie je vždy dokonalé a dá im to veľa práce. Ryby často robia veci pre iných ľudí, no chcú sa tým uistiť, že vo vzťahu je rovnaký pomer medzi dávaním a prijímaním. Potrebujú byť s niekým, kto je rovnako láskavý a starostlivý ako oni.

Ryby sa často pripútajú k myšlienke vzťahu pomerne rýchlo, možno skôr, ako toho druhého úplne spoznajú. Môžu si vytvoriť fantáziu o tom ako chcú, aby vzťah vyzeral, namiesto toho, aby boli v prítomnom okamihu s osobou, s ktorou chodia. Po odchode z prvého rande si už v hlave predstavujú svadbu a deti. Majú v sebe silné emócie a už na začiatku vzťahu chcú všetko príliš uponáhľať, čo sa nie každému páči.

Na druhej strane, Ryby môžu byť trochu utiahnuté a pohodlné, najmä, ak nemajú náladu ísť von. Môžu zrušiť plány na poslednú chvíľu, neodpovedať na správy či telefonáty, ak sa im do niečoho nechce. Nemajú radi, keď majú na starosti všetky detaily a vybavovanie, takže sa musia spoľahnúť na svojho partnera, ktorý urobí všetky plány, prípadne vymyslí plány na výlet. 


Tvar súhvezdia Ryby - ilustrácia. Zdroj: Freepik.com

Ryby sa za každých okolností pokúšajú udržať romantiku nažive roky vo svojom vzťahu. Možno si z výročí či Valentína radi spravia väčšie oslavy, prípadne vymýšľajú spôsoby, ako rafinovane obdarovať svojho partnera, aby na daný deň nikdy nezabudol.

Keď sa však s niekým stretnú po prvýkrát, môžu rýchlo začať “tlačiť na pílu” a viesť zmysluplnejšie rozhovory na filozofickej úrovni. Chcú mať pocit, že sa spájajú s druhou osobou, takže často nie sú dokonalé v udržiavaní ľahkosti konverzácie.

Keď sú Ryby zamilované, sú voči svojmu partnerovi veľmi obetavé a súcitné. Môžu vynaložiť všetko úsilie, aby pomohli osobe, s ktorou sú.

S veľkou radosťou sa delia o rady a podporujú svojho partnera vo všetkom čo robí, aj keď možno sami nemajú najľahšie obdobie.

3. Kariéra a peniaze v znamení zverokruhu Ryby

Ryby majú silnú pracovnú etiku, sú vhodné na umelecké, podnikateľské či humanitné aktivity. Najväčšiu chuť naplno sa venovať svojej práci však majú len vtedy, ak vedia, že ich zručnosti sú docenené. Či už po finančnej stránke alebo po ľudskej. Málokedy sa stane, že nájdete Ryby pracovať aj po záverečnej, pretože toto znamenie má rado stereotyp. Ak sú zvyknuté pracovať od pondelka do piatku, zbytočne ich budete stresovať požiadavkou pracovať aj počas víkendu. Zastávajú názor, že všetko sa dá stihnúť v pomerne krátkom čase, ak sa do toho naplno zahryznú. Nevidia potom dôvod ostávať v zamestnaní na nadčase.

Ryby milujú prácu osamote. Väčší kolektív im spôsobuje nervozitu, nakoľko ich zbytočné kvantum iných ľudí, pováh a nálad rozptyľuje od ich práce. Musia vynaložiť väčšie množstvo energie na riešenie “ľudských problémov” ako plnenie pracovných úloh.

Peniaze nie sú pre Ryby na čele rebríčka ich hodnôt, no musia mať v práci vytvorené príjemné prostredie. Neznášajú, ak si šéf neváži ich prácu. Vtedy je možné, že začnú uvažovať o zmene zamestnania, prípadne poľavia v pracovných úlohách, pretože stratia motiváciu.

Ryby počas svojho života vystriedajú niekoľko zamestnaní. Nie je to preto, že by nikde nevydržali, ide o to, že sa musia hľadať a vyberajú si smer, ktorému sa chcú naplno venovať. Nezistia to však iným spôsobom, len tým, že budú striedať rôzne zamestnania, až kým sa natrvalo neusadia. Ryby vnímajú svoju kariéru ako ďalší spôsob, ako sa neustále učiť a rozvíjať.

Tip na skvelý darček alebo dekoráciu pre vás. Dekorácie v znamení Ryby sa skvele hodia do interiéru, ale taktiež ako originálny darček venovaný osobe narodenej v tomto znamení. Takáto dekorácia sa skvele hodí nad posteľ, na stenu alebo do poličky.

Drevené dekorácie v znamení Ryby z dielne DUBLEZ:

Drevená dekorácia - Znamenie Ryby
1
+ 9
Darčeky pre ryby
(0)
od 15,20 €
Znamenie zverokruhu na stenu - Ryby Znamenie zverokruhu na stenu - Ryby
1
+ 9
Darčeky pre ryby
(0)
od 10,10 €
Drevený obraz nad posteľ - Znamenie Ryby Drevený obraz nad posteľ - Znamenie Ryby
3
+ 9
Obrazy na stenu - zvieratá
(0)
od 10,10 €

4. Zdravie a vitalita znamenia Ryby

Ľudia narodení v znamení Rýb majú najkrehkejšiu fyzickú štruktúru. Ich nohy, dýchacie a obehové ústrojenstvo im môže v živote spôsobiť veľa starostí. Okrem toho sú to veľmi citliví ľudia a milujú nezdravé jedlo. Môže to viesť k priberaniu a tiež k závislostiam.

Aj menšie sezónne zmeny môžu nepriaznivo ovplyvniť ich zdravie. Potenciálne nebezpečenstvo sa nachádza v chodidlách, ktoré môžu trpieť reumatizmom alebo problémami s krvným obehom. Niekedy majú tendenciu byť príliš úzkostliví, pretože môžu byť úplne odpojení od reálneho sveta.


Znamenie rýb - ilustrácia. Zdroj: Freepik.com

Ryby vedia, že ich myseľ a telo sú prepojené, takže k problémom duševného zdravia pristupujú rovnako vážne, ako k problémom fyzického zdravia. Tým, že si Ryby udržia kontrolu nad svojimi emóciami a naučia sa spôsoby, ako sa vyrovnať so spúšťačmi stresu, začnú sa cítiť omnoho vyrovnanejšie. Niekedy môžu byť Ryby voči lekárom nedôverčivé alebo si môžu skutočne myslieť, že akékoľvek fyzické ochorenie sa dá vyriešiť pozitívnym prístupom.

Ryby by sa mali zdržať prílišného pôžitkárstva a závislostí všetkých typov. Ochorenia, ktoré môžu Ryby znepokojovať, by mohli súvisieť s nohami - kostné ostrohy, kŕčové žily, reuma.

Zábudlivosť môže byť pre Ryby prekliatím, dokonca až do tej miery, že pripomína niektoré formy šialenstva. Ryby, ktoré sa narodili vo februári, by sa mali vždy uistiť, že majú dostatok spánku a odpočinku, inak nedostatok spánku natrvalo poškodí ich zdravie.

5. Žena v znamení Ryby - charakteristické vlastnosti

Pohybuje sa vlastným tempom a verí, že veci, ktoré sa majú stať, sa stanú v pravý čas. Na rozdiel od všeobecného presvedčenia a napriek tomu, že sú ryby posledným (a teda „najstarším“) znamením zverokruhu, sú ryby veľmi netrpezlivé.

So svojou rodinou a blízkymi však stále hrá rolu zrelej a emancipovanej ženy, ktorá sa cíti komfortne v jej nezávislej a voľnej póze. Nie vždy je to však tak. Ryby sa stretávajú s množstvom “malých” problémov, ktoré vidia ako veľkú tragédiu a zbytočne veci nafukujú a stresujú seba aj okolie nezmyselnými obavami z niečoho, čo sa nikdy nemusí stať.


Žena v znamení Ryby so symbolom Rýb na čele - ilustrácia. Zdroj: coloradostella.com

Rovnako ako Strelcovi, aj Rybám vládne Jupiter, planéta expanzie a hojnosti. Jupiter je tiež považovaný za šťastnú planétu a prináša ženám-Rybám veľa šťastia. Môže sa však stať, že stratia zo zreteľa svoje šťastie, pretože zaoberanie sa viacerými povinnosťami môže byť energeticky veľmi vyčerpávajúce.

To všetko znamená, že by ste mali byť mimoriadne ohľaduplní k žene v znamení Ryby. Ak vám neodpovedá, je pravdepodobné, že vašu správu len nevidela, pretože pomáhala priateľovi v problémoch. A aj keby to videla, je pravdepodobné, že čaká, kým vám bude môcť vhodne odpísať a premyslieť si všetky dôsledky, ktoré môže aj obyčajná správa spôsobiť.

6. Muž v znamení Ryby - charakteristické vlastnosti

Muž Ryby je kreatívny, nápaditý a má emocionálnu povahu, ktorá prežíva intenzívne emócie a vytvára jedinečné spojenia s jednotlivcami. Ich postrehy a skúsenosti ich robia citlivými do takej miery, že začnú uprednostňovať potreby svojich blízkych nad svojimi vlastnými. Keď je muž v znamení Rýb zamilovaný, bez námahy udržiava rovnováhu medzi pracovným a súkromným životom. Dokáže zvládnuť bolestivé zážitky s maximálnou praktickosťou a zrelosťou. V dôsledku toho je muž v znamení Rýb perfektnou voľbou pre priateľstvo alebo aj vzťah. Jeho prítomnosť je vždy obohacujúca, intenzívna a veľmi energická.

Muži Rybyinteligentní, intuitívni a prispôsobiví. Ľahko sa prispôsobia svojmu okoliu. Sú pokojní, milujúci a starostliví, ale nerobia veci za cenu svojho šťastia. Na rozdiel od žien, ktoré veľakrát konajú emočne a za cenu nešťastnej lásky sú ochotné zotrvať v toxickom vzťahu aj desiatky rokov.

Dielňa DUBLEZ prináša originálne drevené dekorácie a drevené podložky v znamení Ryby, ktoré sa skvele hodia do interiéru:

7. Pozitívne a negatívne vlastnosti Rýb

Kreativita. Sotva existuje umeleckejšie znamenie ako Ryby. Tieto osobnosti sa neuspokoja s tradičným riešením problémov a radšej hľadajú nepredvídateľnú alternatívu, než aby sa držali pravidiel. Majú bujnú predstavivosť a veľmi radi snívajú. Ich koníčky sú tiež veľmi kreatívne a sú otvorení novým nápadom bez ohľadu na to, aké sú praktické.

Emócie iných ľudí sú pre Ryby ešte dôležitejšie ako ich vlastné. Sú to empatickí ľudia, ktorí vždy ponúknu rameno, na ktorom sa môžu ľudia vyplakať a podajú pomocnú ruku napriek tomu, aké je to pre nich ťažké. Ich túžba podporovať a sympatizovať sa vzťahuje aj na cudzích ľudí, ktorých vidia plakať, takže sa nečudujte, že smútok iných sa vždy stane aj dôvodom pre slzy Ryby.

Ešte ste nestretli obetavého človeka, na ktorého by ste sa mohli spoľahnúť? Ryby sa k tomuto popisu dokonale hodia. Ich štedrosť je taká veľká, že uprednostňujú potreby iných ľudí pred svojimi vlastnými. Chcú urobiť šťastnými ľudí, ktorých si vážia, aj keď budú musieť zaplatiť svoje vlastné šťastie pre to ich.

Intuícia. Vplyv dvoch planét a záujem o všetko tajomné robí Ryby veľmi intuitívnymi. Pri rozhodovaní sa spoliehajú na svoje vnútorné zmysly a sú v tom celkom úspešní.

Je nemožné si predstaviť opis Rýb bez citlivosti, ktorá je pre ne charakteristická. Cítia veci dosť hlboko a na všetko reagujú emocionálne. Ak hľadáte v astrológii oddané znamenie, sotva existuje iné znamenie ako práve Ryby.


Znamenie ryby - ilustrácia. Zdroj: Freepik.com

Jednou z negatívnych čŕt zverokruhu Rýb je ich sklon k zlej nálade. Sú ľahko ovplyvniteľné a potrebujú čas na upokojenie. Navyše tieto náhle zmeny nálady môžu byť absolútne bezdôvodné, takže ľudia, ktorí ich obklopujú, by mali byť trpezliví a chápaví.

Lenivosť. Je veľmi dôležité Ryby motivovať, inak stratia chuť čokoľvek robiť. Môžu dokončiť nejakú prácu, ale to neznamená, že kvalita tejto práce je vysoká.

Túžba po idealizme a prísne požiadavky na ostatných robia predstaviteľov tohto znamenia zraniteľnými. Často sa cítia zradení alebo zranení, ak niekto nesplní ich očakávania.

Často sa stáva, že Ryby sa nazývajú “únikové”. Môžu cestovať vo svojich snoch donekonečna a nevšímať si pritom svoje okolie. Aj keď sa vám podarí zamerať ich na problém, môžu sa ľahko vyšmyknúť v priebehu niekoľkých sekúnd.

Ak máte vo svojom okolí niekoho v znamení Ryby, mali by ste to zistiť do pár sekúnd. Sú len dve možnosti. Buď budete najlepšími priateľmi a získate kvalitného spoločníka, ktorý vám rád hocikedy poradí, alebo budete mať dočinenia s precitliveným snílkom, ktorého celkom dobre nepochopíte.