Materiály

1. Drevovláknitá doska s vysokou hustotou (HDF)

HDF je doska z vlákien na báze dreva, lisovaná pod veľkým tlakom. Druhá strana dosky má dekor surovej HDF. Výrobky vyrobené z drevovláknitej dosky je možné prezerať TU. Väčšina výrobkov v našej ponuke, ktoré sú určené na stenu, sú vyrobené práve z tohto materiálu. Naše dosky sú vyrobené pomletím dreva a následne pod vysokým tlakom sa drevo lisuje do dosky. Vďaka lignínu, ktorý sa prirodzene vyskytuje v dreve, nepotrebuje materiál pridanie žiadnych umelých lepidiel. Pod vysokým tlakom lisu sa doska práve vďaka nemu spojí. Dosky sú preto plne prírodné a zdravotne nezávadné. 

Výhodou našich dekorov je, že ich dokážete krásne zladiť k dekoru Vášho nábytku.

Na výber sú dva druhy HDF:

 • Jednostranne laminovaná v rôznych dekoroch (viď dekory nižšie). Hrúbka materiálu: 3mm. 
 • Špeciálna obojstanne lakovaná 3 mm hrubá HDF bielej farby. Hrúbka materiálu je 3,3 mm. Túto HDF dosku využívame predovšetkým v prípadoch, kde je z estetického dôvodu dôležitá aj druhá strana materiálu, napr. biely svadobný zápich.

Výhody materiálu: Stálosť materiálu, na výber veľké množstvo dekorov, materiál nepracuje tak intenzívne ako drevo.
Nevýhody: Nemožno použiť v exteriéri, kde hrozí oprskanie vodou alebo dážď. Materiál je náchylný na vodu.

VZORKY MATERIÁLOV je možné zakúpiť TU.

Dostupné dekory: (po rozkliknutí sa v galérii zobrazí aj názov dekoru)

Vzorky Wenge Orech Dub tabakový Dub sonoma Dub Zlatý Javor Čerešňa Buk Antracitovo-šedá Čierna Strieborná + 2

Všetky dekory, ktoré sa nachádzajú na HDF doske, sú polomatné.

2. Drevovláknitá doska s vysokou hustotou 10 mm

Doska je hrubá 10mm, pevná a z oboch strán je lakovaná hrubou vrstvou laku bielej farby. Farba je odolná proti poškriabaniu. Materiál je vhodný na gravírovanie. Výrobky vyrobené z tohto materiálu si môžete prezrieť TU. Daný typ materiálu používame primárne na gravírované obrazy. Vďaka 10 mm hrúbke je materiál veľmi pevný a odolný voči zlomeniu.

Vlastnosti:

 • Obojstranne lakovaná bielym lakom
 • Hrúbka materiálu: 10mm
 • Farba: biela

Výhody materiálu: Vyššia pevnosť, masívnejší vzhľad.

3. Preglejka

Preglejka je pevný stavebný materiál vyrobený z viacerých vrstiev drevenej dyhy. Jej kvalitu udáva počet vrstiev, lepidlo ktorým je zlepená a kvalita dyhy. Viac info o preglejke TU. Výrobky vyrobené z preglejky je možné prezrieť TU.

Dostupné druhy preglejky:

 • Buk (3,5 mm hrúbka) - Vysoká pevnosť materiálu. Výborne sa hodí pre drevené kľúčenky alebo veľkonočné vajíčka a pod.
 • Buk (10 mm hrúbka) - Predovšetkým gravírované obrazy v tvare štvorca. Výhodou je vysoká pevnosť, prírodná farba dreva, kvalitné a výrazne gravírovanie. 
 • Topoľ - Uhladený jednotný povrch dreva, nižšia hustota dreva, priemerná pevnosť (3 mm hrúbka) - pre peknú topoľovú farbu sa skvele hodí na vianočné ozdoby na stromček.

Výhody materiálu: Vysoká pevnosť, drevený povrch, vysoká odolnosť proti polámaniu, vodeodolnosť.

4. Letecká brezová preglejka

Disponujeme špeciálnou leteckou preglejkou a v prípade potreby vieme použiť aj tento netradičný materiál. Letecká brezová preglejka je obdobná ako štandardná s tým rozdielom, že dyhy sú omnoho tenšie a výsledná preglejka má menšiu hrúbku, no zachováva si vysokú pevnosť. Preglejka je pevný stavebný materiál vyrobený z viacerých vrstiev drevenej dyhy. Jej kvalitu udáva počet vrstiev, lepidlo ktorým je zlepená a kvalita dyhy. Viac info o preglejke TU. Brezové drevo je drevo s vysokou hustotou a vyznačuje sa veľkou pevnosťou. Vďaka brezovému drevu je preglejka pevná.

 • Hrúbka preglejky: 1,2mm
 • Použitie: modely, šablóny
 • Výhody materiálu: Vysoká pevnosť pri zachovaní nízkej hrúbky materiálu, drevený povrch.

5. Korok

Korok sa skvele hodí na rôzne predmety ako nástenky, podpivníky, korkové mapy sveta a pod. Výrobky, ktoré sú vyrobené z korku alebo ktoré obsahujú korok nájdete TU

 • Hrúbka materiálu: 4 mm
 • Použitie: nástenky, podpivníky, mapy sveta
 • Výhody materiálu: ohybnosť, možnosť vpichovať do materiálu predmety ako špendlíky