Typy montáží

Návod na montáž pre konkrétny produkt sa vždy nachádza na karte produktu vedľa popisu.

Ponúkame Vám prehľadné návody montáže našich výrobkov na stenu. Rozdeľujeme ich do dvoch kategórií:

Poznámka: Pri objednaní a dodaní tovaru obdržíte návod montáže taktiež v papierovej forme.

1. Všeobecná montáž výrobkov na stenu

Tento návod slúži ako všeobecný návod a odporúčanie pre produkty, ktoré sú určené na stenu. Ak neviete, ktorý typ montáže je pre vás vhodný, odporúčame si vždy nájsť daný produkt na našej stránke. V popise výrobku je vždy spomenuté, aký typ montáže pri ňom odporúčame.

Dôležitá poznámka:  

 1. Väčšina výrobkov je kvôli bezpečnosti zabalená v bublinkovej fólií.
 2. Ďalej výrobky zvyknú byť v ochrannej šablóne z rovnakého materiálu, ktorá je z druhej strany (kde nie je dekor) nalepená páskou k výrobku. Opatrne nalepené pásky z druhej strany odstráňte, aby ste bezpečne výrobok (prípadne všetky časti výrobku) vedeli vybrať zo šablóny. 
 3. Výrobky neodporúčame v prípade lepenia upevňovať na stenu, ak sa jedná o čerstvo vymaľovanú stenu. Odporúčame počkať minimálne 2 týždne od maľovania, aby sa predišlo nedostatočnému prilepeniu výrobku ku stene.

Typy montáží: 

 1. Predlepená penová lepiaca páska - Pokiaľ sa na vašom výrobku nachádza z druhej strany predlepená penová páska, tak je montáž veľmi jednoduchá. Penová páska sa vo všeobecnosti nachádza na menších variantoch výrobkov, prípadne na takých, ktorých nižšia hmotnosť povoľuje zvoliť takýto spôsob montáže. Dobre si rozmyslite miesto, kde bude produkt umiestnený a následne odlepte tenkú fóliu na penovej páske. Potom môžete produkt prilepiť na stenu. Dávajte pozor, aby bol výrobok umiestnený rovno! Po nalepení ho už nebude možné hýbať ani polohovať.
 2. Nepredlepená penová páska - K niektorým výrobkom (väčšinou menších rozmerov) obdržíte v balení penovú pásku, ktorá ešte nie je vopred nalepená na produkte. Pásku nastrihajte na požadované rozmery podľa výrobku a ponalepujte na strategické miesta z druhej strany produktu. Po nalepení odlepte zelenú fóliu a prilepte na stenu. Po prilepení, ak si budete istý umiestnením na stene, poriadne pozatláčajte.
 3. Lepiaca guma - Obdĺžničky lepivej gumy bývajú pri malých produktoch, kde nie je možné umiestniť penovú pásku. Lepiacu gumu je možné deliť na menšie kúsky, naťahovať ju ako potrebujete a pod. Slúži na prichytenie malých a hmotnostne ľahkých výrobkov na stenu. V žiadnom prípade ju nepoužívajte na veľké výrobky! Po nanesení dostatočného množstva lepiacej gumy na niekoľko strategických miest na výrobku je potrebné vyrobok poriadne pritlačiť na stenu.
 4. Klinčeky - Veľké produkty určené na zavesenie na stenu odporúčame umiestniť pomocou malých klinčekov do steny (klinčeky nie sú sučasťou výrobku, je nutné si ich zakúpiť). Pokiaľ chcete mať výrobok na doraz ku stene, odporúčame kúpiť klinčeky s mini hlavičkou. Vďaka hlavičke klinčeku pritlačíte výrobok na doraz ku stene.
 5. Montážne lepidlo - Je tu ešte možnosť použiť montážne lepidlo (napr. Mamut), ale v tomto prípade bude prípadné odlepenie od steny náročnejšie a hrozí poškodenie omietky.

Galéria všeobecnej montáže

Príklad montáže výrobku DUBLEZ prostredníctvom klinčeku s malou hlavičkou. Príklad montáže výrobku DUBLEZ prostredníctvom šróbu s malou hlavičkou.

2. Montáž citátu / nápisu na stenu

Na zadnej strane slov a diakritiky citátu sa nachádzajú už vopred nalepené penové štvorčeky / penová páska. Na nich sa nachádza tenká odnímateľná fólia, pod ktorou je lepivá pena, ktorá sa lepí na stenu.
K jednotlivým častiam citátu ( slová, písmená, diakritika) sú pribalené aj šablóny. Vďaka šablónam viete citát nalepiť na stenu rovno a korektne.

Postup:

 1. Najprv je potrebné si rozmyslieť a vymerať miesto, kam citát budete umiestňovať.
 2. V druhom kroku umiestníte na šablónu z druhej strany lepiacu gumu, ktorú ste dostali v balení (lepivé štvorčeky gumy). Tieto umiestníte na šablónu, (odporúčame na jednu šablónu použiť dva kusy, na každú stranu jeden).
 3. Šablónu nalepíte na stenu tak, aby ste do nej mohli vkladať časti citátu (nepritlačte ju moc na stenu, aby nebol problém s jej odlepením). Šablóna spĺňa len funkciu, aby sa citát nalepil rovno so správnymi medzerami. Po nalepení všetkých častí citátu v šablóne budete môcť šablónu bezpečne odlepiť. (po nalepení citátu totiž už nebude možné citát meniť ani polohovať). V niektorých prípadoch sa môže stať, že šablóny na seba nadväzujú. Na niektorých šablónach môžete spozorovať vodiace čiary (pri niektorých citátoch vodiace čiary nie su vôbec). Tie sa môžu vyskytovať buď vodorovné alebo zvislé. Vtedy odporúčame šablóny odlepiť až po nalepení všetkých častí, ktoré na seba nadväzujú.
 4. Po nalepení všetkých častí citátu v šablóne môžete opatrne šablónu odlepiť zo steny. Odporúčame postupovať opatrne, aby ste predišli poškodeniu omietky.
 5. Po odlepení šablóny ostane na stene len nalepený citát.
 6. Penová páska, ktorú ste nalepili na stenu, je veľmi pevná. Výrobok zaručene z omietky neodpadne. Pokiaľ by ste sa po nejakom období rozhodli citát odlepiť, odporúčame veľmi opatrne postupovať. Najlepšie, pokiaľ by sa dalo dlhým ostrým nožíkom najprv spoza výrobku odrezať penu od steny a zostatok, čo ostane na stene, veľmi opatrne odlepiť. Nakoľko existuje viacero druhov omietok, je potrebné sa prispôsobiť aj štruktúre a zloženiu tej vašej.

Montáž výrobku s háčikom

Niektoré produkty majú z druhej strany výrobku vopred umiestnený háčik / háčiky. V tomto prípade je montáž veľmi jednoduchá.

 • V prípade, že výrobok má jeden háčik, je ho možné zavesiť na akýkoľvek klinček.
 • Niektoré výrobky (väčšinou väčšieho charakteru) obsahujú na druhej strane 2 háčiky. Vtedy odporúčame klinčeky, na ktoré umiestnite výrobok, vopred vymerať (vzdialenosť medzi nimi a vodorovnosť).

Poznámka k montáži na stenu

 • Za montáž výrobku zodpovedá zákazník - Za prípadné zlyhanie a odlepenie výrobku zo steny nenesieme žiadnu zodpovednosť. V mnohých prípadoch závisí kvalitné umiestnenie od zloženia omietky, obvodovej a vnútornej steny (teplota steny) a správneho postupu pri montáži.
 • Odlepenie výrobku s penovou lepiacou páskou - Nakoľko penová lepiaca páska je veľmi pevná, odporúčame najprv penu od výrobku odrezať tenkým (najlepšie pri veľkých výrobkoch aj dlhým) nožíkom spoza výrobku. Následne zostatkovú penu na stene môžete veľmi opatrne odlepiť.
 • Prosíme, aby ste neriskovali umiestnenie veľkých produktov na lepiacu gumu a pásku!