MANDALA v hodnote 15,9 € ako DARČEK.

Nakúpte u nás za 20 € a získajte mandalu zadarmo. Akcia končí už v NEDEĽU!

Do konca zostáva - Zostáva - 5d:15h:26m:

Montáž výrobku DUBLEZ pomocou penovej pásky

Naše výrobky je možné umiestniť na stenu aj prostredníctvom penovej pásky, ak ju odporúčame ako typ montážneho príslušenstva. 

Ešte pred tým, než sa pustíme do montáže pomocou penovej pásky, je potrebné si prečítať zopár dôležitých bodov, ktoré odporúčame prečítať každému, kto si plánuje nalepiť výrobok z našej dielne na stenu.

Dôležité informácie pred montážou:

  1. Dobre si rozmyslíme miesto, kde bude produkt umiestnený. Pri výrobku z viacerých častí odporúčame rozložiť výrobok na podlahe, aby sme spozorovali rozmiestnenie častí výrobku od seba a celkovú veľkosť výrobku.
  2. Pri čerstvo vymaľovaných stenách odporúčame počkať 30 dní od maľovania, aby penová páska na stene pevne držala.
  3. Pri zrnitejších omietkach odporúčame výrobok upevniť na stenu klinčekmi alebo montážnym lepidlom. Montáž penovou páskou nemusí byť vhodná.
  4. Vždy odporúčame montovať výrobok vo dvojici. Jeden z dvojice bude prikladať a lepiť výrobok na stenu, druhý bude z diaľky navigovať, či je výrobok správne a rovno nalepený.

1. Montáž výrobku DUBLEZ pomocou penovej pásky:

  1. Vymeriame si presne miesto, kam budeme montovať výrobok.
  2. Odlepíme tenkú, ochrannú, zelenú fóliu na penovej páske.
  3. Teraz môžeme produkt prilepiť na stenu. Dávame pozor, aby bol výrobok umiestnený rovno! Po nalepení ho už nebude možné hýbať ani polohovať. 
  4. Je dôležité popritláčať výrobok (z prednej strany) rukou poriadne ku stene na všetkých miestach, kde sa nachádza penová páska, aby sa páska poriadne spojila so stenou.
  5. Počkáme 24 hod, kým lepidlo v penovej páske dosiahne plnú pevnosť.
  6. Následne výrobok znova popritláčame rukou na všetkým miestach, kde sa nachádza penová páska.

1.1 Penová páska je vopred predlepená

Pokiaľ sa na vašom výrobku nachádza z druhej strany predlepená penová páska, tak je montáž veľmi jednoduchá. Penová páska sa vo všeobecnosti nachádza na menších variantoch výrobkov, prípadne na takých, ktorých nižšia hmotnosť povoľuje zvoliť takýto spôsob montáže. Postupujeme podľa bodu 1.
 

1.2 Penová páska nie je vopred predlepená

Penovú pásku je u nás možné objednať aj samostatne. 1 kus penovej pásky predstavuje 1 meter rozdelený do 10 samostatných 10 cm dlhých pásikov. Pásku si môžete nožnicami nastrihať v prípade potreby aj na kratšie kúsky.

Ak ste si zakúpili výrobok resp. veľkostný variant nášho výrobku, ktorý neobsahuje vopred predlepenú penovú pásku, môžete si ju kúpiť navyše a v pohodlí domova ju nalepiť na výrobok z druhej strany. Aby ste nalepenie zvládli ako majster, pripravili sme si pre vás príklady, vďaka ktorým nalepenie penovej pásky zvládne naozaj každý!

Pásku sa snažíme nalepiť na strategických miestach tak, aby bola páska nalepená rovnomerne po celkom výrobku. Teda, aby bola každý časť výrobku dostatočne nalepená na stene a žiadna časť nám od steny neodstávala. Pásku je potrebné poriadne pritlačiť na výrobok. Ak je možné, nelepíme pásku príliš ku kraju výrobku, ale aspoň 1 mm od hrany výrobku, aby ju po nalepení nebolo z boku vidieť.

Po nalepení pásky na výrobok postupujeme podľa bodu 1.

Príklady nalepenia pásky na DUBLEZ výrobok podľa typu / tvaru výrobku: 

 

Nalepenie penovej pásky pri okrúhlom tvare 1: 

 

Nalepenie penovej pásky pri okrúhlom tvare 2: 

 

Nalepenie penovej pásky pri obraze, ktorý sa skladá z viacerých častí: 

 

Nalepenie penovej pásky pri štvorcovom / obdĺžnikovom tvare: 

 

Nalepenie penovej pásky na drobné časti:

 

Detail nalepenia penovej pásky na detailný výrobok: